Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki z kolejną porażką, trzy punkty dla Karpat

I liga K: Torunianki z kolejną porażką, trzy punkty dla Karpat

Piątej porażki doznały w tegorocznych rozgrywkach siatkarki Budowlanych Toruń. Tym razem musiały one uznać wyższość Karpat Krosno i uległy tej ekipie 0:3. Drużyna z grodu Kopernika z jednym punktem zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Z kolei krośnianki są na siódmym miejscu i mają sześć punktów.

Przyjezdne przystąpiły do meczu z Budowlanymi podbudowane wygraną z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Gospodynie w poprzedniej kolejce po zaciętym meczu uległy uczennicom ze Szczyrku. – Jesteśmy zadowoleni, że mamy pierwszy punkt – powiedział trener Damian Zemło. – Poprzednio dziewczyny wygrały jednego seta, a teraz już dwa. Mecz ze Szczyrkiem okazał się trudny, ale kibicom mógł się podobać. Rywalki były świetnie zorganizowane w relacji blok – obrona. Za łatwo odpuściliśmy nasze założenia taktyczne. Zaczęliśmy je realizować dopiero od trzeciego seta i od razu było lepiej – dodał trener torunianek. Gospodynie liczyły w tym meczu na komplet punktów, miały ku temu podstawy bowiem ich atutem była własna hala, ponadto miały więcej czasu na przygotowanie się do tego spotkania.

Mecz od samego początku ułożył się po myśli zespołu gości, krośnianki prowadziły 8:7, następnie powiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów 21:14 i wygrały tą część spotkania w stosunku 25:22. Grę zespołu gości napędziła Manuela Jakóbiak, która w całym meczu zdobyła 17 punktów. W drugiej partii spotkania gospodynie poprawiły swój atak, miały podobne przyjęcie jak ich przeciwniczki, ale nie wystarczyło to do wygrania tego seta. O przegranej podopiecznych trenera Zemły zadecydowały błędy własne, tych torunianki popełniły aż 10. Przez dłuższy czas toczyły one wyrównany pojedynek z Karpatami miały jeden punkt przewagi (16:15), końcówka seta po raz kolejny należała do przyjezdnych. Podłamane takim obrotem sprawy gospodynie całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom w ostatnim secie tego spotkania, do stanu 21:10 set toczył się pod dyktando zespołu z Podkarpacia.  Zadowolone takim obrotem sprawy przyjezdne oddały pole gry swoim rywalkom, te wykorzystały taki stan rzeczy, doprowadziły do remisu i doszło do gry na przewagi. Grę torunianek napędziła Weronika Gierszewska, próbowała ją wspomóc Gabriela Borawska, jak się okazało zryw ten był mocno spóźniony. Po raz kolejny szczęście uśmiechnęło się do drużyny z Podkarpacia, wygrała ona tego seta i z trzema punktami powróciła do Krosna.

Budowlani Toruń – Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass 0:3
(22:25, 22:25, 24:26)

Budowlani: Berlińska, Zuzel, Gierszewska (20), Borawska (11), Dąbrowska (7), Ogórek (4), Klisiak (libero) oraz Pieczka, Pik (2) i Szymczak (2)
Karpaty: Laskowska (8), Pelczarska (2), Filipek (5), Kozyra (10), Jakubiak (17), Rola (14), Szmigielska (libero) oraz Wisz, Szczygielska (2) i Witkoś