Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tie-break w Mielcu dla przyjezdnych

I liga K: Tie-break w Mielcu dla przyjezdnych

fot. Elżbieta Skowron - sportowy-poznan.pl

Siatkarki Uni Opole na początek drugiej kolejki I ligi kobiet pojechały do Mielca, gdzie prowadziły już 2:1 z miejscową Stalą. Gospodynie się nie poddały, doprowadziły do tie-breaka, ale w nim musiały już uznać wyższość przyjezdnych.

Siatkarki z Opola w premierowej odsłonie szybko wyszły na prowadzenie 6:1, ale równie szybko je straciły. Na tym jednak nie koniec zwrotów akcji w pierwszym secie. Od stany 11:10 dla mielczanek to zawodniczki z Opolszczyzny całkowicie przyjęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, pozwalając rywalkom zdobyć jedynie trzy oczka. Szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych swoimi serwisami przechyliły Marta Orzyłowska oraz Weronika Wołodko. Uni Opole poszło za ciosem również w kolejnej odsłonie. Od początku do końca opolanki dyktowały warunki na boisku i zwyciężyły 25:15.To jednak nie zdeprymowało miejscowego zespołu, który zaczął grać o wiele lepiej niż we wcześniejszych partiach. Stal Mielec od początku narzuciła swój rytm gry i przedłużyło losy spotkania. To mielczanki od mocnego uderzenia rozpoczęły także czwartą część meczu (5:1). Opolanki wygrały trzy kolejne akcje i walka się wyrównała. W końcówce był remis po 21, ale w najważniejszym momencie ręka nie zadrżała gospodyniom, które doprowadziły do tie-breaka.

Wydawało się, że Stal Mielec w decydującej odsłonie pójdzie za ciosem. To one cały czas były na prowadzeniu, od wygranej dzieliły je zaledwie dwa oczka (13:10). Wtedy jednak do walki poderwały się opolanki, zawdzięczając to dobrym serwisom Marty Ciesiulewicz. Siatkarka nie ta nie zeszła już z pola zagrywki i to Uni Opole wywiozło z Mielca cenne zwycięstwo.

Stal Mielec – Uni Opole 2:3
(14:25, 15:25, 25:19, 25:23, 13:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved