Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki wywiozły z Dąbrowy Górniczej dwa punkty

I liga K: Tarnowianki wywiozły z Dąbrowy Górniczej dwa punkty

Dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę pojedynku MKS-u Dąbrowy Górniczej z Grupą Azoty Tarnów. Dwie z pięciu partii rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, ale w tie-breaku lepiej poradziły sobie przyjezdne z Tarnowa, wygrywając 15:9.

Mecz z tarnowską drużyną MKS rozpoczął się od prowadzenia 4:0. W roli głównej wystąpiła Paulina Stroiwąs, która czujnie zagrała na siatce. Drużyna z Małopolski z biegiem czasu poprawiła swoje przyjęcie, punktowała w kontratakach i po zbiciu Joanny Sikorskiej traciła dwa punkty do dąbrowianek (6:8). Po serii zagrywek Agaty Michalewicz miejscowa ekipa prowadziła 12:6 i o przerwę na żądanie poprosił trener Michał Betleja. Na niewiele się to zdało, bowiem w natarciu nadal były dąbrowianki. Po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Aleksandry Lipskiej tablica wyników wskazała rezultat 19:11 dla MKS-u. Tarnowianki były tłem dla swoich rywalek, popełniły wiele błędów własnych i wysoko przegrały tego seta w stosunku 16:25.

W drugim secie meczu MKS prowadził 4:2, przejezdne wyrównały po asie serwisowym w wykonaniu Joanny Sikorskiej (4:4). Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 8:8, po czym dwie punktowe akcje w bloku dały przyjezdnym dwupunktową przewagę (10:8). Radość zespołu gości nie trwała długo, po serii zagrywek Małgorzaty Lis podopieczne trenera Adama Grabowskiego wyrównały, a następnie po ataku Katarzyny Brydy miały dwa punkty przewagi (12:10). Szybko zareagował trener Azotów i było to dobre posunięcie. Za sprawą Magdaleny Jurczyk tarnowianki prowadziły 18:14. Przyjezdne podbijały ataki swoich rywalek i punktowały. Nieco ożywienia w poczynania gospodyń wniosła Dorota Ściurka. Drużyna z Małopolski nie dawała za wygraną, punktowała w bloku i po tym jak skutecznie zaatakowała Klaudia Grzelak, prowadziła 23:21. MKS zdołał doprowadzić do gry na przewagi, ale więcej szczęścia miały tarnowianki, które wygrały 27:25.

Dąbrowianki poprawiły swoją grę w ataku i po tym jak punkty zdobyła Sandra Szczygioł, prowadziły 3:0. Przewaga gospodyń rosła, tarnowianki popełniły błędy własne i przegrywały 4:9. Pomimo niekorzystnego wyniku przyjezdne nie poddawały się. Po tym jak z piłki przechodzącej zaatakowała Magdalena Jurczyk, Azoty traciły dwa punkty (10:12). Dąbrowianki za sprawą Małgorzaty Lis oraz Anety Wilczek prowadziły 22:15. W tym okresie gry w zespole z Tarnowa szwankowało przyjęcie i przełożyło się to na mało skuteczną grę w ataku. Ostatecznie po ataku Sandry Szczygioł MKS wygrał trzeciego seta i prowadził w meczu 2:1.

Tarnowianki wygrywały długie wymiany i prowadziły po ataku Magdaleny Pytel 3:1. Przyjezdne nadawały ton wydarzeniom na boisku i powiększyły przewagę do trzech punktów po ataku Joanny Sikorskiej (8:5). Dwa asy serwisowe w wykonaniu Magdaleny Jurczyk sprawiły, że tarnowianki wygrywały 12:7. W MKS-ie szwankowało przyjęcie, po serii Joanny Sikorskiej było 17:10. Dąbrowska drużyna szybko odpowiedziała swoim rywalkom, punktowały: Dorota Ściurka oraz Sandra Szczygioł i MKS tracił dwa punkty (18:20). W końcówce przy stanie 21:24 za sprawą Pauliny Stroiwąs ekipa z Zagłębia doprowadziła do remisu 24:24. W grze na przewagi po raz kolejny lepsze były zawodniczki Azotów, które wygrały 27:25 po ataku Joanny Sikorskiej.

Przyjezdne poszły za ciosem, a pierwszoplanową postacią w ich szeregach była Joanna Sikorska. Po jej asie serwisowym było 5:1. Szybko zareagował Adam Grabowski i przywołał swoje zawodniczki do siebie, nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Stroną dominującą były tarnowianki, nie do zatrzymania była Sikorska (3:7). Na zmianie stron boisk było 8:5 dla Azotów. Dąbrowianki popełniły wiele błędów własnych, nie kończyły ataków własnych i przegrały tego seta oraz cały mecz.

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3
(25:16, 25:27, 25:17, 25:27, 9:15)

MKS: Bryda, Stroiwąs, Lipska, Lis, Michalewicz, Szczygioł, Colik (libero) oraz Wilczek, Ściurka i Bodasińska (libero)
Azoty: Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Mikołajewska, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Podlasek i Bałdyga