Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki wygrały w Szczyrku

I liga K: Tarnowianki wygrały w Szczyrku

Mecz z PWSZ Tarnów był dla młodych siatkarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku ostatnim spotkaniem sezonu ligowego. Uczennice SMS-u przegrały 1:3, ale postawiły wysoko poprzeczkę zespołowi z czołówki tabeli I ligi kobiet. Zespół ze Szczyrku zakończył rundę zasadniczą z 9 zwycięstwami na koncie i na 9. miejscu w tabeli. Tarnowianki awansowały na trzecie miejsce i w I rundzie play-off zmierzą się z Uni Opole.

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt, jako pierwsze odskoczyły rywalkom tarnowianki, które po ataku Pauliny Głaz i bloku Magdaleny Pytel prowadziły 6:4. W pewnym momencie przewaga podopiecznych trenera Michała Betlei wzrosła do 5 punktów (11:6), ale od tego momentu przyjezdne stanęły. SMS zdobył sześć punktów z rzędu i to gospodynie objęły jednopunktowe prowadzenie. Miejscowe (o ile tak można napisać o siatkarkach grających w Szczyrku) wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, jednak w końcówce seria trzech punktów z rzędu tarnowianek sprawiła, że prowadziły już tylko 22:20. W końcówce nie dały sobie jednak odebrać zwycięstwa. Po atakach Julity Piaseckiej i Martyny Czyrniańskiej SMS wygrał 25:22 i objął prowadzenie w tym spotkaniu.

PWSZ drugiego seta rozpoczął od prowadzenia 4:1, a potem asy serwisowe Joanny Sikorskiej i atak Pauliny Głaz dały przyjezdnym prowadzenie 9:5. Gospodynie nie odpuszczały, świetnie w ataku spisywała się Katarzyna Hyży i SMS doprowadził do remisu 11:11. Tarnowianki musiały się mocno spiąć i dzięki serii czterech punktów z rzędu odzyskały prowadzenie (16:14), którego nie oddały już do końca. W końcówce drugiego seta zespół trenera Michała Betlei górował we wszystkich elementach i po skutecznym bloku Magdaleny Jurczyk wygrał do 17, wyrównując tym samym stan spotkania.

W trzeciej partii dość długa trwała zacięta walka punkt za punkt. Żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać, a dobra postawa w ataku i polu serwisowym Julity Piaseckiej pozwoliła uczennicom odskoczyć na dwa punkty (16:14). Tarnowianki odrobiły tę stratę, a największe emocje były w końcówce od stanu 22:22. Przyjezdne popisały się dwoma skutecznymi blokami i miały piłkę setową, tę jednak SMS obronił dobrym atakiem Piaseckiej. Po chwili jednak zaatakowała Magdalena Jurczyk i PWSZ Tarnów wygrał tego seta 25:23.

To jednak nie był koniec emocji w tym meczu. Po wyrównanym początku czwartego seta seria czterech punktów z rzędu pozwoliła tarnowiankom wyjść na prowadzenie 10:6. SMS powoli, ale konsekwentnie odrabiał straty. Świetnie w ataku dawała sobie radę Karolina Drużkowska, a po jej asie serwisowym to gospodynie prowadziły 17:16. W pewnym momencie SMS miał trzy punkty przewagi (21:18) i wszyscy powoli szykowali się na tie-breaka, zwłaszcza że po ataku Drużkowskiej siatkarki ze Szczyrku miały piłkę setową przy stanie 24:21. Tarnowianki zdobyły jednak trzy punkty z rzędu i doprowadziły do remisu. Zespół SMS-u został wytrącony z równowagi urazem jednej z zawodniczek, potem skutecznym blokiem popisała się Klaudia Grzelak, a po chwili seta wynikiem 26:24 zakończyła Joanna Sikorska. PWSZ Tarnów wywiózł po walce trzy punkty ze Szczyrku i dzięki temu zakończył rundę zasadniczą na 3. miejscu tabeli I ligi kobiet.

– Na przestrzeni prawie całego meczu dziewczyny zagrały równo, przy tym z charakterem i wolą walki. Nie przestraszyły się drużyny z „czuba” tabeli. Każda coś z siebie dołożyła i szkoda, że nie udało się zdobyć punktów, bo zespół na to zasłużył – przyznała po meczu trenerka gospodyń Joanna Staniucha-Szczurek, cytowana na stronie SMS-u PZPS.

SMS PZPS Szczyrk – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(25:22, 17:25, 23:25, 24:26)