Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki pokonały Wisłę Warszawa

I liga K: Tarnowianki pokonały Wisłę Warszawa

Udanie rozpoczęły grę w półfinale zawodniczki Azotów Tarnów. Ekipa z Małopolski pokonała Wisłę Warszawa 3:0, zwycięstwo to łatwo nie przyszło gospodyniom. Przyjezdne w każdym z setów dzielnie wałczyły, ale ostatecznie zeszły z boiska pokonane. W niedzielę zostanie rozegrany drugi mecz pomiędzy tymi drużynami.

Na początku prowadziły siatkarki Wisły Warszawa, dobrze spisały się w ataku i w obronie i po zbiciu Katarzyny Połeć prowadziły 5:1. Przy serii Joanny Sikorskiej gospodynie odrobiły straty, ich rywalki popełniły proste błędy i tablica wyników wskazała rezultat remisowy 6:6. Przerwa na żądanie wzięta przez trenerkę Ewę Cabajewską była dobrym posunięciem. Po błędzie rywalek oraz zbiciu Katarzyny Marcyniuk warszawianki prowadziły 8:6. Do kolejnego remisu doprowadziła Magdalena Szabo (9:9). Na dwupunktowe prowadzenie zespół gości wyprowadziła Katarzyna Połeć,, dystans powiększył się do trzech punktów po udanej akcji Eleny Nowgorodczenko (16:13). Gospodynie wyrównały stan seta na 16:16, w bloku punktowała Joanna Sikorska, a na boisku trwała zacięta rywalizacja, żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać. Do stanu 21:21 obie drużyny grały punkt za punkt, po czym ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Szabo, punktowała w ataku, zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki i w znaczny sposób przyczyniła się do wygrania tej części meczu przez swój zespół.

Drugą odsłonę spotkania ponownie dobrze otworzyły przyjezdne, po ataku Żanety Baran prowadziły one 6:3. Podopieczne trenera Michał Betlei odpowiedziały swoim rywalkom skuteczną grą na siatce, punktowała Magdalena Jurczyk oraz Magdalena Szabo. Przyjezdne były w odwrocie popełniły błędy własne, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i w efekcie tego przegrywały 8:11. Pomimo wąskiego składu zespół ze stolicy nie poddawał się, walczył ofiarnie w obronie i po tym jak błąd popełniła Joanna Sikorska Wisła przegrywała 14:15. Ta jednopunktowa przewaga gospodyń utrzymała się przez dłuższy czas. Przy stanie 20:19 tarnowianki popełniły kolejny błąd własny i był remis 20:20. W końcówce przy stanie 23:23 czujnie na siatce zachowała się Magdalena Jurczyk, a seta atakiem po długiej wymianie zakończyła Joanna Sikorska.

W ostatnim secie tego meczu tarnowianki na początku zbudowały sobie trzypunktową przewagę po ataku Joanny Sikorskiej, kontratak Magdaleny Szabo powiększył dystans do czterech punktów na korzyść gospodyń (9:5). Warszawianki nie zwiesiły głów, nadal dzielnie walczyły i zbliżyły się na jeden punkt do swoich rywalek (10:11). Był to chwilowy moment słabszej gry tarnowskich siatkarek. Gospodynie wzmocniły swoją zagrywkę, a siatkarki Wisły miały problemy z przyjęciem, po tym jak z piłki przechodzącej zaatakowała Magdalena Pytel było 17:12 dla zespołu z Małopolski. Do końca seta trwała przewaga i dominacja zespołu z Tarnowa, punktowy blok podopiecznych trenera Betlei zakończył mecz i tym samym pierwszą wygraną w półfinale zanotował zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów .

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 3:0
(25:21, 25:23, 25:19)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Grupa Azoty PWSZ Tarnów

PWSZ:  Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero)
Wisła: Baran, Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowgorodczenko, Markiewicz (libero) oraz Banasiak