Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki z kompletem punktów, Budowlani na ostatnim miejscu

I liga K: Tarnowianki z kompletem punktów, Budowlani na ostatnim miejscu

Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała 3:0 zespół z grodu Kopernika i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Było to drugie z rzędu zwycięstwo drużyny z Małopolski, torunianki przegrały dziesiąty mecz w lidze i zamykają ligową tabelę.

Mecz lepiej rozpoczęły tarnowianki, po atakach Julity Molendy było 3:1. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, po asie serwisowym Marty Dudy było 5:2, młoda ekipa z Torunia nie poddawała się. Asem serwisowym popisała Weronika Gierszewska, jej koleżanki zablokowały Magdalenę Szabó i na tablicy wyników widniał remis 7:7. Kilka chwil później do głosu doszły gospodynie, przy serii Magdaleny Szabó odskoczyły one swoim rywalkom na sześć punktów (17:11). Torunianki nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, myliły się w ataku i nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym secie. Przy kolejnej serii zagrywek tym razem Julity Molendy było 22:12 dla ekipy z Małopolski. Tego jednostronnego seta kiwką zakończyła Jowita Jaroszewicz.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, gospodynie nadal dominowały. Kolejny raz Magdalena Szabó wzięła na siebie ciężar gry i przy jej serii zagrywek było 4:1. Przyjezdne z Torunia za sprawą Darii Dąbrowskiej oraz Gabrieli Borawskiej doprowadziły do wyrównania (4:4). Do stanu 7:7 trwała wyrównana gra, po czym przewagę uzyskały zawodniczki z Tarnowa. Odrzucone od siatki zawodniczki z Torunia popełniły wiele błędów własnych, tablica wyników wskazała prowadzenie gospodyń – 18:10. Ich grę napędziła Magdalena Szabó. Trener Łukasz Marciniak dokonał roszad w składzie, zmienniczki, spisały się dobrze. Set ten podobnie jak pierwszy zakończył się pewną wygraną tarnowianek, asem serwisowym popisała się Aleksandra Buczek.

W trzeciej, a zarazem ostatniej partii spotkania przyjezdne nie podjęły rywalizacji. Pojedynczymi atakami swoje koleżanki próbowała poderwać Weronika Gierszewska (5:5), nie przyniosło to żadnych efektów. Ponownie dała o sobie znać Julita Molenda, po jej zagrywkach było 9:5 dla tarnowianek. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka dominowały w każdym elemencie siatkówki. Torunianki popełniły proste błędy w przyjęciu i ataku i w efekcie tego przegrywały 9:17. Przy stanie 22:13 miejscowe siatkarki straciły kilka punktów z rzędu, nie miało to wpływu na ich końcowe . Seta oraz mecz atakiem z przechodzącej piłki zakończyła Jowita Jaroszewicz.

MVP: Olga Samul

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Budowlani Toruń 3:0
(25:16, 25:18, 25:18)

PWSZ: Grodzka (4), Szabó (8), Molenda (10), Buczek (3), Duda (16), Jaroszewicz (8), Samul (libero) oraz Gliniecka (1), Tkaczyk, Podlasek, Wasiak (1), Minicz (2) i Kędziora
Budowlani: Berlińska, Zuzel, Gierszewska (9), Borawska (10), Dąbrowska (11), Ogórek (1), Klisiak (libero) oraz Pieczka, Pik (8) i Szymczak