Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki drugi raz lepsze od Uni Opole

I liga K: Tarnowianki drugi raz lepsze od Uni Opole

W drugim meczu play-off i ligi kobiet tarnowianki pokonały zespół z Opola 3:1 i w przyszłym tygodniu mogą zakończyć rywalizację ćwierćfinałową. W pierwszym spotkaniu PWSZ Tarnów wygrał bowiem w trzech setach i w grze do trzech zwycięstw prowadzi 2:0.

Początek pierwszego seta zespoły szły punkt za punkt. Dobrze po stronie ekipy z Opola zaprezentowała się w ataku Marta Ciesiulewicz. W zespole z Tarnowa świetnie funkcjonował blok. Przy zagrywce Magdaleny Pytel gospodynie odskoczyły na cztery punkty (10:6). Wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec Uni. Po niej skutecznie ze środka atakowała Joanna Pacak. Dobre obrony tarnowianek oraz wyprowadzane kontry pozwoliło uzyskać sporą przewagę (13:7). Przy stanie 15:9  drugi czas wziął trener zespołu z Opola, a następnie trudne zagrywki Dominiki Witowskiej pozwoliły przyjezdnym odrobić straty (19:17).  Wtedy ciężar gry w ataku wzięła na siebie Ilona Gierak. 20. punkt dla Tarnowa zdobyła Klaudia Grzelak, a chwilę później asa serwisowego posłała Sobiczewska. Gospodynie po atakach Sikorskiej i dwóch skutecznych blokach wygrały tę partię 25:21 i objęły prowadzenie w meczu 1:0.

Drużyna z Opola zaczęła drugiego seta od prowadzenia 5:1. Wtedy o czas poprosił Michał Betleja. Po nim zablokowana została Joanna Sikorska, a chwilę później asem serwisowym popisała się Ciesiulewicz (7:1). Złą passę gospodyń przerwał atak Grzelak, ale opolanki wykorzystywały dobrą dyspozycję swoich środkowych (11:5). Przy stanie 5:15 Sikorska skutecznie zaatakowała po skosie, tym samym odpowiedziała Gierak. Z kolei Mras oraz Witowska utrudniały przyjęcie tarnowiankom swoimi serwisami. Opolanki już do końca seta kontrolowały wynik i wygrały tę partię 25:12.

Początek trzeciej odsłony był zacięty (6:6). Dopiero dobre ataki Magdaleny Pytel z obejścia oraz skuteczne bloki po stronie Grupy Azoty PWSZ pozwoliły uzyskać przewagę (10:6). Przy stanie 12:9 mocno ze środka zaatakowała Jurczyk. W następnej akcji skutecznie po prostej plasowała Klaudia Grzelak, a chwilę później ta sama zawodniczka wykorzystała piłkę przechodzącą (16:10). O czas poprosił trener Uni Opole, ale po nim długą wymianę znowu wygrały tarnowianki. Gospodynie konsekwentnie dążyły do wygrania tej partii. Ostatecznie pokonały opolanki 25:13 i objęły prowadzenie w całym meczu 2:1.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia tarnowianek 4:2, a dwa dobre ataki Magdy Szabó zwiększyły tę przewagę do czterech punktów. Po przerwie na życzenie trenera zespołu z Opola skutecznie na lewej stronie kiwała Gierak. Przy stanie 10:7 blok obiła Marta Ciesiulewicz. W kolejnych akcjach dobre zagrywki Magdy Jurczyk utrudniały wyprowadzenie akcji rywalkom (15:8). Przy stanie 19:12 skutecznie z obejścia atakowała Magdalena Pytel. Dobra postawa tarnowianek spowodowała, że wygrały tę partię (25:18) i cały mecz 3:1. MVP meczu została wybrana Paulina Bałdyga.

Stan rywalizacji ćwierćfinałowej: 2:0 dla PWSZ Tarnów

PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:1
(25:21, 12:25, 25:13, 25:18)

PWSZ: Bałdyga, Jurczyk, Pytel, Sikorska, Szabó, Grzelak oraz Guzikiewicz-Kielar (libero)
Uni: Gierak, Ciesiulewicz, Mras, Sobiczewska, Witowska, Pacak oraz Szczygłowska (libero), Michalak, Gajer, Maternia