Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szóstka o krok od utrzymania, Mazovia w tarapatach

I liga K: Szóstka o krok od utrzymania, Mazovia w tarapatach

Drugi mecz play-out zakończył się takim samym wynikiem jak pierwsze starcie pomiędzy mielczankami, a stołeczną ekipą. Kluczowy dla losów spotkania okazał się czwarty set, w którym podopieczne Roberta Kupisza nie były w stanie utrzymać niewielkiej przewagi. W Mielcu gospodynie będą miały dwie szanse, aby zakończyć całą rywalizację o utrzymanie z happy endem.

Zawodniczki BlueSoft Mazovii Warszawa bardzo chciały zatrzeć złe wrażenie, które pozostawił pierwszy mecz o utrzymanie. Tym razem pojedynek odbył się w hali przy ulicy Nowowiejskiej, w której gospodynie powinny czuć się jak ryby w wodzie. Jak się jednak okazało to siatkarki UKS Szóstki Mielec zaczynały niemal każdego seta od prowadzenia. Liderką przyjezdnych była Dominika Mikołajewska, przyjmująca mielczanek zdobyła w całym spotkaniu 20 punktów, atakując z 50% skutecznością. Drugą opcją w ataku były Edyta Rzenno i Agnieszka Wołoszyn. Warszawianki natomiast popełniały proste błędy, brakowało liderki i pewniaczki w ofensywie. Nie była nią ani Wiktoria Kowalska, ani Gabriela Mazur, dodatkowo kłopoty w przyjęciu skłoniły trenera Kupisza do wprowadzenia zadaniowo Ribeiro de Souzy czy Magdaleny Orlickiej. Zawodniczki wyrwane z kwadratu nie uspokoiły atmosfery na parkiecie, a po raz kolejny stalowymi nerwami w końcówce wykazała się młodziutka rozgrywająca z Mielca, Martyna Gorzkiewicz i poprowadziła swój zespół do wygranej w tym secie (24:26).

Druga partia to zdecydowana dominacja siatkarek Szóstki, które prawdę mówiąc nie musiały wiele robić, bo aż 10 błędów własnych w tej odsłonie popełniły gospodynie. Widząc, że Aleksandra Przepiórka ma kłopoty z dobraniem dobrego tempa, by zgrać się z koleżankami trener zespołu Mazovii zdecydował, że na rozegraniu da szansę Magdalenie Karpińskiej. Na niewiele to się jednak zdało, bo rywalki były zwyczajnie skuteczniejsze i na siatce dysponowały większą siłą ataku. Gorzkiewicz stosunkowo rzadko decydowała się na kombinacyjne rozwiązania, ale jej wybory były bardzo racjonalne i to przynosiło efekty (18:25).

Trzeci set dał nadzieję kibicom Mazovii, którzy zdecydowali się w niedzielne popołudnie wybrać na mecz swojej drużyny. Małą „zadyszkę” złapała Inez Pfeifer-Jucha, a środkowe Mazovii wreszcie stwarzały większe zagrożenie. Trochę niewidoczna była Olivia Kofie, ale za to kawał dobrej roboty na boisku wykonywała Aleksandra Szymańska. Miejscowe zawodniczki wypunktowały przeciwniczki i przedłużyły to spotkanie (25:19). Na placu gry jeszcze w poprzedniej partii pojawiła się Natalia Murdza i jej rolą było uspokojenie przyjęcia zagrywki. W czwartym secie znów najważniejszą rolę odgrywała sfera mentalna. Choć gospodynie przeważały (21:19), to w końcówce posyłały w siatkę zagrywkę za zagrywką, a wyrachowana i cierpliwa gra siatkarek Szóstki pozwoliła im odnieść bezcenne zwycięstwo przed meczami w Mielcu (23:25).

Stan rywalizacji play-out: 2:0 dla UKS Szóstka Mielec

Mazovia Warszawa – Szóstka Mielec 1:3
(24:26, 18:25, 25:19, 23:25)

Mazovia: Mazur (15), Przepiórka (1), Kofie (10), Wyrwa (10), Szymańska (17), Kowalska (11), Szyjka (libero) oraz de Souza (3), Karpińska, Orlicka (1), Berkowska (libero)
Szóstka: Gorzkiewicz (1), Wołoszyn (12), Krycka (libero), Mikołajewska (20), Pfeifer (7), Rzenno (12), Cur (8) oraz Murdza W. (libero), Mich, Matejko (4), Murdza N. (1), Szymańska