Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szóstka Mielec pozostaje w I lidze, rozczarowanie w Warszawie

I liga K: Szóstka Mielec pozostaje w I lidze, rozczarowanie w Warszawie

Po dwóch meczach wygranych na wyjeździe i ogromnym wysiłku, jaki siatkarki Mazovii włożyły w wyrównanie stanu rywalizacji z pewnością mało kto przewidywał, że podopieczne Romana Murdzy nie tylko powstaną z kolan, ale i rozbiją stołeczny zespół na jego terenie w nieco ponad godzinę. Mielczanki pozostają więc na zapleczu ekstraklasy, a Mazovia zagra w II lidze.

Podopieczne Roberta Kupisza rozpoczęły mecz w hali przy ul. Nowowiejskiej dość dobrze i nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy (8:5). Problemem gospodyń była przede wszystkim nieskuteczna gra w ataku, często skutkująca bezpośrednimi błędami. Tych w pierwszym i trzecim secie zespół Mazovii popełnił aż 9, w drugiej partii stołecznej drużynie przydarzyła się zaledwie jedna pomyłka mniej. Liderką swojej ekipy była Dominika Mikołajewska, a trener Roman Murdza mając do dyspozycji wszystkie zawodniczki nie dokonał przez całe spotkanie ani jednej zmiany, aby nie zaburzyć trybików w świetnie naoliwionej mieleckiej drużynie. Swoje zrobiła także Agnieszka Cur, która zakończyła to spotkanie z 78% skutecznością w ataku i 3 blokami. Gospodynie od stanu 14:17 zdobyły w premierowej odsłonie jeszcze tylko trzy punkty i były bezradne wobec dobrze funkcjonującej defensywy przeciwniczek. Siatkarki z Mielca zakończyły pierwszego seta pewnym zwycięstwem (17:25).

Dominacja zespołu gości trwała w najlepsze, dlatego też trener Kupisz starał się coś zmienić i wprowadził na parkiet Brazylijkę Riberio Grazi. Pomimo naprawdę niezłego przyjęcia w zespole ze stolicy, przy zagrywkach Gorzkiewicz i Mikołajewskiej nie mogły one zrobić przejścia i bardzo szybko ich sytuacja stawała się nie do pozazdroszczenia (1:8). Kolejna seria nieudanych zagrań i znakomita forma Mikołajewskiej sprawiły, że było 11:21, a po chwili siatkarki Szóstki były już o krok od utrzymania na zapleczu ekstraklasy (18:25). Trzeci set nie przyniósł zmiany obrazu spotkania. Zupełnie niewidoczne były w tym meczu środkowe, Aleksandra Szymańska i Olivia Kofie były tylko cieniem zawodniczek z poprzednich kolejek. Zaledwie 2 ataki z 19 skończyła też Patrycja Wyrwa, u pozostałych zawodniczek nie wyglądało to wcale dużo lepiej. Warszawianki nie potrafiły podjąć walki z dość dobrze dysponowanymi siatkarkami z Mielca i straciły miejsce w I lidze, w której nadal oglądać będziemy siatkarki Szóstki (16:25).

BlueSoft Mazovia Warszawa – UKS Szóstka Mielec 0:3
(17:25, 18:25, 16:25)

Mazovia: Szyjka (libero), Przepiórka (3), Kofie (4), Wyrwa (3), Szymańska (9), Orlicka, Kowalska (10) oraz Mazur (2), Ribeiro (2), Karpińska, Nowak (2), Berkowska
Szóstka: Gorzkiewicz (2), Wołoszyn (10), Mikołajewska (13), Pfeifer (6), Rzenno (8), Cur (10), W. Murdza (libero) oraz Krycka (libero)