Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Świetny początek sezonu siatkarek SMS-u Szczyrk

I liga K: Świetny początek sezonu siatkarek SMS-u Szczyrk

fot. smspzps.pl

Znakomicie wystartował w rozgrywkach I ligi siatkarek zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Podopieczne trenerów Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka odniosły dwa zwycięstwa po 3:0. Najpierw pokonały Jokera Świecie 3:0, a następnie Budowlanych Toruń 3:0.

W piątek odbyła się u nas inauguracja roku szkolnego. Przyjechali rodzice i znajomi naszych zawodniczek. Dzień później zespół zagrał ze Świeciem i od pierwszych piłek przystąpił do walki mocno skoncentrowany – mówił drugi trener SMS-u PZPS Szczyrk, Ireneusz Waleczek. – Zawodniczki zrealizowały założenia taktyczne, popełniły mało błędów, znakomicie funkcjonował system blok-obrona – dodał.Trener Marcin Wojtowicz miał nieco utrudnione zadanie, bo urazy wykluczyły z gry Katarzynę Wenerską i Oliwię Sieradzką. Nie mógł więc stosować podwójnej zmiany. – Na pewno jest to bolesna porażka – stwierdził trener Jokera Świecie. – Dziewczyny zagrały lepiej niż w Tarnowie, ale trafiły na dobrze dysponowane i ambitne rywalki.

W niedzielę SMS PZPS zagrał ze spadkowiczem z Ligi Siatkówki Kobiet – Budowlanymi Toruń. – Rywalki postawiły na mocną zagrywką i u nas pojawiły się problemy z przyjęciem. My z kolei w całym spotkaniu popełniliśmy dziesięć błędów na zagrywce – powiedział Ireneusz Waleczek. Jednak młode siatkarki ze Szczyrku wytrzymały końcówki w pierwszym oraz trzecim secie i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Dla zespołu z Torunia była to już druga ligowa porażka. Dzień wcześniej zespół Budowlanych poległ w Dąbrowie Górniczej również 0:3.

SMS PZPS Szczyrk – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0
(25:19, 25:21, 25:17)

SMS PZPS Szczyrk – Budowlani Toruń 3:0
(25:23, 25:18, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: joker-swiecie.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved