Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Świecianki bez straty seta pokonały Solną

I liga K: Świecianki bez straty seta pokonały Solną

Drugą porażkę z rzędu na swoim koncie zapisały siatkarki 7R Solnej Wieliczka. W 12. kolejce wieliczanki nie wygrały nawet seta w starciu z Jokerem Świecie. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Weronikę Fojucik.

Do Wieliczki Jokerki pojechały bez kontuzjowanej Dagmary Dąbrowskiej. Za to do gry wróciła już środkowa bloku Paulina Brzoska, która była mocnym punktem zespołu. Pierwszy set przyniósł najwięcej emocji. Na początku 1-2 punktami prowadziły świecianki (4:3, 6:4, 7:5, 8:6, 9:7). Później cztery „oczka” z rzędu zdobyły wieliczanki (11:9) i zareagować musiał trener Marcin Wojtowicz. Jego uwagi przyniosły skutek, bo Jokerki odrobiły szybko straty. Potem na tablicy wyników kilka razy pojawiał się remis. Tak było do stanu 19:19. Wówczas Solna uciekła na 23:19 i wydawało się, że set padnie jej łupem. Jednak nic z tego. Kolejne cztery akcje należały do siatkarek Jokera i ponownie był remis 23:23. Pierwsze dwa setbole miały gospodynie, lecz Jokerki się wybroniły dzięki atakom Oriany Miechowicz i Weroniki Fojucik. Dwa decydujące punkty blokiem zdobyły Paulina Brzoska i Fojucik. Ta druga wykorzystała niedokładne przyjęcie rywalek.

Drugi set zaczął się źle dla drużyny przyjezdnej, która przegrywała 4:9, a na dodatek kontuzji przy ataku nabawiła się Oriana Miechowicz. Od 5:10 przewaga miejscowych zaczęła topnieć, a pomogły w tym trzy ich autowe ataki. Na tablicy pojawił się remis 10:10. Od tego momentu trwała wymiana ciosów. Joker raz uciekł na 19:16, lecz Solna szybko odrobiła straty. Końcówka seta była emocjonująca. Siatkarki ze Świecia prowadziły 23:21, lecz znów przeciwniczki doprowadziły do remisu. Skuteczny atak Oliwii Sieradzkiej dał przyjezdnym pierwszą piłkę setową, którą Jokerki wykorzystały dzięki atakowi w taśmę jednej z zawodniczek Solnej. I było 2:0.

Ostatni set zaczął się od minimalnego prowadzenia gospodyń (5:3, 6:4, 9:7, 10:8). Jednak potem siedem „oczek” z rzędu zdobyły zawodniczki ze Świecia. To już wyraźnie podcięło skrzydła liderkom, a potwierdzeniem tego były kolejne udane akcje Jokerek, którym wychodziło wszystko. Efekt – 19:11 na tablicy wyników. Tej przewagi świecianki już nie pozwoliły sobie odebrać, choć Solna jeszcze na koniec wybroniła dwa meczbole. Wygraną przy 24:19 przypieczętowała skutecznym blokiem kapitan Jokera Weronika Fojucik, która po chwili odebrała statuetkę MVP meczu.

MVP: Weronika Fojucik

7R Solna Wieliczka – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(25:27, 23:25, 19:25)