Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec według planu w Ostrowcu Św.

I liga K: Stal Mielec według planu w Ostrowcu Św.

Siatkarki Stali Mielec zdobyły trzy punkty w meczu 24. kolejki I ligi kobiet. Mielczanki zagrały w Ostrowcu Św. z miejscowym KSZO. Plasująca się na przedostatnim miejscu w tabeli rozgrywek ekipa gospodarzy zdołała urwać rywalkom jednego seta.

W pierwszych chwilach meczu więcej było błędów niż punktów zdobywanych po czysto siatkarskich akcjach. Jako pierwsze swoją grę opanowały przyjezdne, które zaczęły budować przewagę. Blokiem zagrała Martyna Dzida, a niedługo później dwa ataki skończyła Dominika Mikołajewska. Dzida zdobywała kolejne ważne punkty udanymi atakami, a kontrę dołożyła też Edyta Rzenno. Przewaga Stali była coraz większa. W końcówce po stronie ostrowczanek do głosu doszła jeszcze Monika Kawa, ale w pojedynkę nie była w stanie nic zdziałać. Mielczanki wygrały pewnie tę odsłonę 25:17.

Po obustronnej wymianie punktów zdobywanych atakami i blokiem, jako pierwsze w drugiej partii inicjatywę zaczęły przejmować znowu siatkarki gości. Wszystko za sprawą akcji Rzenno i Dzidy w ataku. Siatkarki KSZO odrobiły delikatnie straty po błędzie w ataku Mikołajewskiej oraz dobrej zagrywce Karoliny Ogórek. Wszystko jednak wróciło do wcześniejszego stanu, ponieważ w aut uderzyła Weronika Gierszewska, kontrę skończyła Mikołajewska, a blokiem zagrała od razu Dzida. Ostrowczanki nie poddawały się do końca. W ważnym momencie Kawa uruchomiła swój serwis, a blokiem zagrała Ogórek. Dodatkowo mielczanki w decydującej fazie seta popsuły cztery ataki, co pozwoliło miejscowym odwrócić losy seta i wygrać w nim do 23.

Ostrowiecka drużyna w zdecydowanie lepszych nastrojach przystąpiła do kolejnej części meczu i choć rywalki nie ułatwiały działania, to po serii trzech ataków KSZO prowadziło 6:5, choć przegrywało już 2:5. Atak w siatkę przywrócił jednak szybko prowadzenie na konto rywalek. Sytuacja na tablicy wyników co chwilę się zmieniała, a oba zespoły szły tak naprawdę łeb w łeb punktując po dwie akcje z rzędu. Miejscowe zaczęły przewodzić grze wyraźniej, gdy serwisem punktowała Kaja Klepacz, a Kawa punktowała blokiem. Przewagę gospodarzy podwyższyła autowym atakiem Dzida. Od razu mielczanki odpowiedziały jednak dwoma atakami Mikołajewskiej, a Gierszewska też podarowała przeciwniczkom punkt błędem w ataku. Do samego końca wynik nie był pewny, ale więcej opanowania w ostatnich chwilach seta wykazały przyjezdne, a zwłaszcza Mikołajewska. Stal wygrała tę odsłonę po akcji Doroty Ściurki.

Mielczanki włączyły wyższy bieg już od powrotu na boisko w czwartej odsłonie. Ściurka i Dzida dały swojej drużynie prowadzenie 3:0. Wystarczyło kilka wymian i Kamila Kobus, by KSZO zmieniło oblicze wyniku, ale też tylko na chwilę. Cały czas to przyjezdne nadawały ton grze. Gdy w polu zagrywki stanęła Rzenno, stanęła też gra ostrowczanek. Te popełniały błędy, a Rzenno punktowała dwa razy serwisem. Dystans był znaczny, a siatkarki z Ostrowca Św. powiększały go błędami w ataku. Pojedyncze udane kontry po ich stronie to było za mało, by zagrozić rywalkom i Stal zakończyła mecz w tym secie, zdobywając komplet punktów.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Mielec 1:3
(17:25, 25:23, 24:26, 15:25)