Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec pewnie pokonała Karpaty Krosno

I liga K: Stal Mielec pewnie pokonała Karpaty Krosno

fot. Stal Mielec

Niewiele do powiedzenia w meczu 20. kolejki I ligi kobiet miały zawodniczki Karpat Krosno, które rywalizowały ze Stalą Mielec. Mielczanki od samego początku zdominowały bieg wydarzeń na boisku, w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom, by te przekroczyły barierę 20 oczek. Dzięki tej wygranej ekipa Stali jest coraz bliżej udziału w fazie play-off.

Pojedynek rozpoczął się od dwóch błędów krośnianek, z kolei po stronie Stali dobrze na siatce spisywała się Aleksandra Cygan. Przyjezdne stały niczym zaczarowane, kompletnie nie potrafiły się odnaleźć i nic dziwnego, że po chwili na tablicy wyników było 4:0. Mielczanki narzuciły swój rytm gry, dobrze zagrywały i niezwykle skutecznie wybijały piłki po bloku rywalek. Karpaty stać było jedynie na pojedyncze skuteczne akcje, dlatego nic dziwnego, że nim ktokolwiek zdążył się zorientować, Stal wygrała pierwszego seta różnicą… 15 oczek.Po zmianie stron ciężar gry na swoje barki starała się przejąć Michalina Rola (2:1). Miejscowe nie ustrzegły się prostych błędów, tak jakby wysoka wygrana delikatnie uśpiła ich czujność. Mimo wszystko to one miały trzy punkty przewagi (7:4), po chwili jednak Izabela Filipek popisała się asem serwisowym, zmniejszając dystans. Wciąż w natarciu była Stal, ale tym razem krośnianki nie zamierzały odpuszczać. Ważne piłki kończyła Michalina Rola, natomiast w decydującym fragmencie brakowało jej wsparcia od koleżanek i to rywalki postawiły kropkę nad i (25:19).

Partia trzecia miała przebieg zbliżony do premierowej odsłony, Stal rozpoczęła od prowadzenia dzięki wysokiej dyspozycji Patrycji Ząbek i Aleksandry Cygan. Zespół gości ryzykował w polu serwisowym, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo przyjezdnym brakowało  siły ofensywnej, czego nie można było powiedzieć o mielczankach. Szybko wypracowały przewagę i nie oddały jej do końca, dzięki czemu triumfowały 3:0.

Stal Mielec ma  na swoim koncie aktualnie 23 oczka i do ósmej AZS Politechniki Śląskiej Gliwice traci tylko dwa punkty. Z kolei Karpaty Krosno zajmują w ligowej tabeli 10. pozycję (z 17 punktami).

Stal Mielec – Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass 3:0
(25:10, 25:19, 25:14)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved