Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec bliska sprawienia sensacji w Poznaniu

I liga K: Stal Mielec bliska sprawienia sensacji w Poznaniu

O krok od niespodzianki była Stal Mielec w meczu z Energetykiem Poznań. Mielczanki po dwóch partiach prowadziły z wiceliderem tabeli 2:0 i były bliskie wygrania meczu za trzy punkty. Ekipa z Wielkopolski w kolejnych trzech partiach udowodniła swoją wyższość i zapisała na swoje konto dwa punkty.

Poznanianki dzień po dniu rozgrywały swoje ligowe mecze. Najpierw z kwitkiem odprawiły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a dzień później rywalizowały ze Stalą Mielec. Był to zaległy mecz z 16. serii gier. Początkowo ekipa z Podkarpacia miała rozegrać dzień wcześniej mecz z Budowlanymi Toruń, torunianki jednak wycofały się z rozgrywek i tym samym mecz nie doszedł do skutku, a Stal bez gry otrzymała trzy punkty walkowerem.

Po dwóch setach zanosiło się na sensację, Stal prowadziła 2:0. W kolejnych trzech setach górą były podopieczne trenera Marcina Patyka. Siatkarki Energetyka rzuciły się do desperackiego odrabiania strat. Poznaniankom udało się przełamać opór mielczanek w trzeciej partii i pozostać w grze. Gospodynie wykorzystały też chwilę słabości Stali i doprowadziły do remisu. Piąty set był emocjonującą grą nerwów, Stal stawiała się faworytkom na ile potrafiła, nie zdołała jednak zapisać na swoim koncie zwycięstwa. Jedno oczko wywalczone w Poznaniu natomiast może okazać się bardzo cenne. Drużyna z Wielkopolski kontynuuje zwycięską serię spotkań, po tej wygranej Energetyk traci tylko cztery punkty do Jokera Świecie.

Zadowolona z postawy swoich podopiecznych była trenerka Stali Mielec. – Zagrałyśmy bardzo dobrze i to przyniosło efekt. A potem? Myślę, że rywalki zaczęły łapać swój rytm, zagrały bardzo dobrze i nie dały się już pokonać. Miałyśmy swoje szanse, zarówno w trzecim, jak i czwartym secie, żeby wygrać, ale nie wykorzystałyśmy ich. Gdyby, ktoś mi zaproponował punkt przed tym meczem, wzięłabym go w ciemno, ale teraz trochę szkoda niewykorzystanej szansy. Cieszę się, że ostatnio nasza drużyna gra tak dobrze, że wygrywamy. Czasem tak się dzieje, że jak przyjdzie nowy trener, to jest taki efekt. Drużyna odblokowuje się – powiedziała Agnieszka Rabka.

Enea Energetyk Poznań – Stal Mielec 3:2
(23:25, 23:25, 25:22, 25:20, 15:13)