Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna Wieliczka za mocna dla Stali

I liga K: Solna Wieliczka za mocna dla Stali

Był to pierwszy mecz mieleckich siatkarek po przerwie, planowany na 28 grudnia wyjazd do Poznania został bowiem przełożony na styczeń. Przyjezdne rozpoczęły udanie, wygrywając pierwsza partie na przewagi, w kolejnych setach musiały jednak uznać wyższość rywalek. Stal znów zagrała bez nowego trenera, pierwszy szkoleniowiec Roman Murdza został dwa tygodnie temu odsunięty od swoich obowiązków.

W pierwszym secie sobotniego meczu w Wieliczce kibice oglądali zacięte spotkanie. Chociaż Stal prowadziła nawet 22:16 i 24:20 to miejscowe siatkarki doprowadziły do remisu 24:24! Wymiana przy tym rezultacie była długa i przyniosła piłkę setową dla Stali po ataku Solnej w aut, Stal tę okazję już wykorzystała.

W drugiej partii podrażnione miejscowe pokazały swoją siłę i doprowadziły do remisu w meczu. W secie numer trzy emocje skończyły się przy rezultacie 11:9 dla Solnej. Wówczas siatkarki z Wieliczki zanotowały serię punktową i objęły wysokie prowadzenie 18:9, co praktycznie rozstrzygnęło losy tej części spotkania.

Od przewagi 6:1 mielczanek rozpoczął się set czwarty. Kilka minut jednak wystarczyło by na tablicy pojawił się remis 6:6. Gospodynie pierwszy raz wyszły w tym secie na przewagę 10:9, wygrywały także 16:12. Mielczanki zniwelowały straty do wyników 17:15 i 19:17. Solna jednak zaimponowała końcówką, pierwszą piłkę meczową miała przy rezultacie 24:18, w efekcie set i cały mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść z dużym spokojem.

7R Solna Wieliczka – SPS Stal Mielec 3:1
(24:26, 25:18, 25:19, 25:19)