Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna pokonała MKS i została liderem

I liga K: Solna pokonała MKS i została liderem

W zaległym meczu szóstej kolejki 7R Solna Wieliczka pokonała ekipę MKS-u Dąbrowa Górnicza 3:1 i została liderem I ligi kobiet. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem zagrywki i to było główną przyczyną ich porażki.

Mecz lepiej rozpoczęły dąbrowianki, które od samego początku dyktowały warunki gry, dobrze spisały się w polu ataku, punktowały w bloku i po serii zagrywek Agaty Michalewicz prowadziły 12:8. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Litwina na niewiele się zdała. W natarciu nadal były przyjezdne, które czujnie zagrały na siatce, punkty zdobyła Sandra Szczygioł i tablica wyników wskazała rezultat 18:14 dla zespołu gości. Kapitan Solnej Magdalena Grabka próbowała poderwać swoje koleżanki do walki, popisała się asem serwisowym (18:22), ale jak się później okazało, były to tylko momenty dobrej gry. Dąbrowianki do końca seta przeważały i wygrały tę część meczu.

Siatkarki z Wieliczki szybko wyciągnęły wnioski z przegranego seta. Wzmocniły swoją zagrywkę, odrzuciły od siatki swoje rywalki i na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. Dąbrowianki nie potrafiły skończyć swoich ataków, często nadziewały się na szczelny blok rywalek i traciły dystans punktowy do wieliczanek. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod całkowite dyktando Solnej. Po serii zagrywek Grabki było 16:7. Podopieczne Adam Grabowskiego zupełnie nie wierzyły w odwrócenie losów tego seta i po kolejnym błędzie własnym zostały rozgromione, przegrywając tego seta 14:25.

Wieliczanki podbudowane wygraną w secie numer dwa poszły za ciosem i od razu uzyskały dwupunktową zaliczkę. Ciężar gry wzięły na siebie: Patrycja Ząbek oraz Karolina Sowisz, po akcjach w ich wykonaniu było 5:2 dla gospodyń. Odpowiedź MKS-u była natychmiastowa, Aleksandra Lipska popisała się mocnymi zagrywkami, w tym asem serwisowym, i był remis 7:7. Gra obu drużyn falowała, ale lepsze wrażenie na boisku sprawiały gospodynie, które po ataku Ząbek odskoczyły dąbrowiankom na cztery punkty (15:11). Przyjezdne starały się jak mogły odrobić straty dzielące je do Solnej, ale sztuka ta im się nie udała. Gospodynie do końca seta utrzymały przewagę dwóch punktów i wygrały tę część meczu.

Dla MKS-u był to set o przedłużenie nadziei na pozostanie w spotkaniu. Solna odskoczyła ekipie z Zagłębia na cztery punkty (8:4) po asie serwisowym Ząbek. Aleksandra Lipska wzięła na siebie ciężar gry, atakowała i zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki i przy stanie 9:10 o czas poprosił trener gospodyń. Te szybko powróciły do swojej dobrej gry, punktowały w bloku i sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie. Dąbrowianki popełniły wiele błędów własnych i było 17:10 dla gospodyń. Wieliczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Przestój, który im się przydarzył, nie miał większego znaczenia dla końcowego rezultatu w tym secie. Zmagania w tym meczu zakończył błąd dąbrowianek i trzy punkty powędrowały na konto Solnej Wieliczka.

7R Solna Wieliczka – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(19:25, 25:14, 25:23, 25:19)