Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna z kolejną porażką, dwa punkty SMS-u Szczyrk

I liga K: Solna z kolejną porażką, dwa punkty SMS-u Szczyrk

Sobotni pojedynek na pewno nie tak wyobrażali sobie kibice obecni w wielickim solnym mieście. Ostatni mecz pierwszej rundy, po pięciosetowym boju padł łupem młodych zawodniczek ze Szczyrku dla których była to pierwsza historyczna wygrana z wieliczankami.

Ostatni pojedynek pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Pod względem widowiska mecz na pewno mógł się podobać, gdyż obydwie drużyny zaprezentowały spory wachlarz swoich umiejętności i zagrań. Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, a wszystko przez ostatnie smutne wydarzenia jakie wydarzyły się w Szczyrku.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo nerwowo po obydwu stronach boiska, gra toczyła się punkt za punkt, a pierwsze większe prowadzenie miało miejsce przy stanie 15:12 dla gości a w tym momencie czas wziął trener Tygrysic. Uspokojenie gry było potrzebne i efekt przyszedł dosyć szybko. Zawodniczki z Wieliczki doprowadziły do remisu i przy wyniku po 19 o czas dla swojej drużyny poprosił trener gości. Niestety końcówka seta należała jednak do uczennic ze Szczyrku, które zdobyły 6 punktów tracąc zaledwie 2 i zakończyły seta na swoją korzyść wygrywając do 21.

Druga partia miała zgoła inny przebieg już na samym początku. Szybkie prowadzenie Tygrysic pozwoliło na spokojne kontrolowanie wyniku, który był pozytywny (6:2) a przy wyniku 16:8 o drugi czas już poprosił trener Popik. Druga część seta należała jednak do SMS-u, który odrabiał stratę i w samej końcówce zrobiło się już bardzo gorąco, mimo, że set zakończył się wygraną Tygrysic 25:18.

Trzecia partia była bardzo podobna do tej która inaugurowała sobotni pojedynek. Najpierw mozolna gra punkt za punkt, po czym delikatne prowadzenie gości i finalne zwycięstwo w secie, oraz ponowne wyjście na meczowe prowadzenie. W tej partii jednak należy wspomnieć, że dobrą zmianę (w kolejnych setach również) dał duet Izabella Trocińska i Angelika Gajer. Druga atakująca wielickiego klubu zagrała na bardzo dobrym poziomie, oraz skuteczności, przy tym dodatkowo szczelnie ustawiając blok przez który rywalki miały problem aby się przebić. Na pochwałę zasługuje również wspomniana wcześniej Angelika Gajer, która dodała dużo świeżości w rozegranie i mądrze dostarczała piłki do swoich partnerek, oraz kąsała swoją zagrywką.

Czwarty set to gospodynie grały z nożem na gardle, miały one  widmo utraty punktów i doskonale zdawały sobie sprawę. Lepiej w tą część meczu weszły rywalki wieliczanek a o pierwszą przerwę poprosił trener Litwin, gdy tablica wskazywała 3 punkty przewagi uczennic. Wtedy jednak do głosu doszły zawodniczki Solnej, które powoli odrabiały stratę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do samego końca seta, wygrywając go ostatecznie 25:17 i doprowadzając drugi raz w meczu do remisu.

Przed piątym setem wszystko wszystko wydawało się być możliwe, jednak lepiej wyglądała gra drużyny ze Szczyrku, która niemiłosiernie wykorzystywała błędy w przyjęciu ekipy z solnego miasta. Pierwszy czas miał zmienić przebieg spotkania, gdy goście prowadziły 6:2. Kolejny już przy stanie 6:12 nic nie dał i wygrana powędrowała do Szczyrku. Podopieczne trenera Popika wygrały tie-break 15:8 i całe spotkanie 3:2. Była to pierwsza wygrana uczennic ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku z  Tygrysicami z Wieliczki.

7R Solna Wieliczka – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(21:25, 25:18, 22:25, 25:17, 8:15)

Solna: Bimkiewicz (19), Piśla (10), Cur (9), Pasznik (2), Osadchuk (8), Cembrzyńska (8), Lewińska (libero) oraz Colik (libero), Gajer, Jędrzejewska (3), Trocińska (5) i Kosidło
SMS: Czyrniańska (6), Borowczak (14), Łazowska (7), Damaske (25), Stefanik (2), Hyży (7), Mazur (libero) oraz Justka (libero), Szmajduch (1), Pierzchała (3), Szczotkiewicz (1) i Szlagowska (7)