Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS urwał seta liderowi

I liga K: SMS urwał seta liderowi

fot. WTS Solna Wieliczka

W środowy wieczór do hali w Szczyrku zawitał niepokonany dotąd pierwszoligowy lider z Wieliczki, z którym powalczyć zdołał szkolny zespół. SMS-owi nie udało się jednak sprawić niespodzianki i urwać punktu przeciwniczkom.

Gospodynie znakomicie rozpoczęły mecz, bo skuteczna gra w ataku i zagrywce dała im prowadzenie 10:3. Nie potrafiły jednak dystansu utrzymać, a wobec licznych błędów własnych rywalki już w połowie seta złapały kontakt. Finisz należał do drużyny bardziej doświadczonej. Zupełnie nieudanym okazał się kolejny set, w którym ekipa z Wieliczki konsekwentnie budowała przewagę, prowadząc m.in. 8:4 i 16:8, by gładko wygrać 25:12. Kluczowymi elementami siatkarskimi tej odsłony były blok (4:0 na korzyść 7R Solnej Wieliczki) oraz atak (14:7).Pomimo wysokiej przegranej podopieczne trenera Waldemara Kawki zdołały się podnieść. Już na 13:8 odskoczyły po asie serwisowym Pauliny Zaborowskiej, by niebawem zwiększyć różnicę do wyniku 15:8 wskutek udanego kontrataku Pauliny Damaske. Gdy znów miejscowe zaczęły się mylić, przewaga znacznie stopniała do stanu 19:17, ale mocne ataki Weroniki Centki ze środka zakończyły seta z korzyścią dla SMS-u PZPS. Doprowadzenie do tie-breaka szybko okazało się nieosiągalne, bo seta czwartego uczennice SMS-u Szczyrk zainicjowały błędami w atakach na skrzydle, po których pierwszoligowy lider zbudował przewagę 5:1. W dalszej fazie wieliczanki z regularnie punktującą Magdaleną Grabką miały nawet 10 „oczek” zapasu (15:5), które zostały zniwelowane do rezultatu 20:16 dla 7R Solnej Wieliczki. Ponownie bloki i wyższa efektywność ataku przeważyły w kluczowej fazie na rzecz przeciwniczek drużyny ze Szczyrku.

Najwięcej punktów dla SMS-u PZPS zdobyła Weronika Centka (11), po 10 dołożyły Paulina Damaske oraz Karolina Drużkowska (w tym 5 bloków).

SMS PZPS Szczyrk – 7R Solna Wieliczka 1:3
(21:25, 12:25, 25:22, 17:25)

SMS PZPS: Paulina Zaborowska, Adrianna Rybak, Paulina Damaske, Martyna Borowczak, Rozalia Hnatyszyn, Klaudia Laskowska, Karolina Drużkowska, Weronika Szlagowska, Julita Piasecka, Zofia Szczotkiewicz, Weronika Centka, Julia Mazur, Julia Serowiecka, Karolina Garstka

Zobacz również: 
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved