Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk zwycięski we Włocławku

I liga K: SMS Szczyrk zwycięski we Włocławku

Swoją trzecią wygraną w I lidze kobiet odniosły młode siatkarki SMS-u Szczyrk. Na wyjeździe we Włocławku nie oddały rywalkom nawet seta. W dwóch pierwszych setach kibice zobaczyli dość jednostronne widowisko, dopiero w trzeciej odsłonie były emocje. Ostatecznie jednak i w tej partii lepsze okazały się podopieczne trenera Waldemara Kawki.

Niespełna kwadrans ponad godzinę potrzebowała drużyna SMS-u PZPS Szczyrk, by ekipę miejscowego WTS-u pokonać bez straty seta. Wyraźnie lepsze uczennice były w setach pierwszym i drugim, dominując przede wszystkim blokiem (10 punktów przy ledwie 1 rywalek) oraz zagrywką (7 asów przy 1 gospodyń). Jedynie trzecia partia miała przebieg zacięty. Podopieczne trenera Waldemara Kawki prowadziły m.in. 20:17 i 24:22, ale sukces za 3 „oczka” zagwarantowały sobie dopiero efektowną „czapą” na 28:26.

Najlepiej w szeregach SMS-u punktowały dziś Paulina Damaske (14, w tym 9 atakiem) oraz Karolina Drużkowska i Weronika Szlagowska, które zdobyły po 12 pkt., znacząco wspomagając swój zespół w elemencie bloku.

WTS Włocławek – SMS PZPS Szczyrk 0:3
(17:25, 16:25, 26:28)

SMS PZPS: Paulina Zaborowska, Adrianna Rybak, Paulina Damaske, Michalina Rola, Julia Serowiecka, Rozalia Hnatyszyn, Klaudia Laskowska oraz Karolina Drużkowska, Weronika Szlagowska, Zofia Szczotkiewicz, Weronika Centka, Karolina Garstka i Julia Mazur