Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk w tie-breaku lepszy od Karpat Krosno

I liga K: SMS Szczyrk w tie-breaku lepszy od Karpat Krosno

Zmienne losy miało sobotnie spotkanie I-ligowe uczennic SMS-u PZPS z Karpatami Krosno. Ostatecznie w tie-breaku triumfowały siatkarki ze Szczyrku.

Zespół SMS-u Szczyrk zdominował mecz na dystansie pierwszych 45. minut. W tym okresie gospodynie wygrały wysoko dwa sety, w których znakomicie spisywały się zwłaszcza w ataku. Ten element dał im 30 punktów, przy zaledwie 14 ze strony przeciwniczek.

I tak, jak bliźniaczo podobnie na korzyść SMS-u przebiegały owe partie, tak kolejne na swoją stronę rozstrzygnęły zawodniczki Karpat Krosno. W obu setach kontrolowały wydarzenia na parkiecie, choć ich przewaga znacząca nie była. W secie czwartym podopieczne Waldemara Kawki przy wyniku 20:20 miały wszelkie szanse, by wygrać, ale w końcówce nie były skuteczne. Znaczną dysproporcję w punktowych zagrywkach na rzecz miejscowych krośnianki nadrobiły blokiem oraz siłą rażenia w ataku.

O losach spotkania przesądził tie-break, w którym uczennice SMS-u Szczyrk zagrały lepiej. Prowadziły m.in. 5:2 i 10:5, by z komfortową różnicą i przy świetnie funkcjonującym bloku „domknąć” mecz zwycięstwem 3:2.

Z dorobkiem 21 „oczek” konfrontację zwieńczyła Paulina Damaske (16 ataków, 4 asy serwisowe), wysoką skuteczność zbić ze skrzydeł przy 13 punktów miała z kolei Weronika Szlagowska. Co ciekawe, w szeregach Karpat brylowała absolwentka SMS-u – Adrianna Muszyńska (18 pkt.), a grę drużyny prowadziła na pozycji rozgrywającej tegoroczna maturzystka Izabela Klekot.

SMS PZPS Szczyrk – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:2
(25:18, 25:16, 22:25, 22:25, 15:10)