Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS rozgromił Budowlanych Toruń

I liga K: SMS rozgromił Budowlanych Toruń

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Mecz SMS PZPS Szczyrk – Budowlani Toruń zakończył 17. kolejkę I ligi kobiet. W rozgrywanym z tygodniowym opóźnieniem  pojedynku młode adeptki nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalkom i pewnie triumfowały w trzech setach. Torunianki w żadnym z setów nie były w stanie nawiązać walki, o czym najlepiej świadczy fakt, że łącznie zdobyły zaledwie 45 oczek.

Zawodniczki ze Szczyrku nie mogły wymarzyć sobie lepszego otwarcia nowego roku – w 18. kolejce I ligi kobiet pauzowały, natomiast w sobotę rozegrały zaległy mecz 17. kolejki. Od samego początku potoczył się on po myśli miejscowych, które natychmiast narzuciły swój styl. Torunianki natomiast kompletnie nie miały pomysłu, by przeciwstawić się rywalkom. Nic więc dziwnego, że SMS szybko wypracował sobie przewagę, którą z każdą kolejną akcją powiększał. Gra Budowlanych była czytelna, dlatego podopieczne Wiesława Popika bez większych problemów stawiały szczelne bloki. W tym elemencie błyszczały zwłaszcza Dominika Pierzchała i Martyna Czyrniańska. Szczyrkowianki triumfowały pewnie – 25:14.Po zmianie stron gra ostatniej ekipy I ligi kobiet nie uległa znacznej poprawie. Pojedyncze skuteczne akcje to zbyt mało, by przejąć inicjatywę. SMS natomiast utrzymywał wysoką dyspozycję z wcześniejszej części meczu, do dobrej dyspozycji w bloku dorzucił jeszcze odrzucającą od siatki zagrywkę. Tym elementem sporo problemów sprawiała zwłaszcza Martyna Łazowska.  Razem z koleżankami wypunktowała przeciwniczki tym razem do 16.

Młode siatkarki ani na moment nie utraciły koncentracji, nie rozluźniło ich wysokie prowadzenie. Miejscowe chciały dopisać na swoje konto pierwszy komplet oczek w nowym roku i pewnie dążyły do realizacji tego celu. W ataku nie zawodziła Julita Piasecka, utrzymująca wysoką skuteczność na siatce. Budowlane również w trzeciej partii nie miały praktycznie nic do powiedzenia, przegrywając 15:25.

SMS PZPS Szczyrk – Budowlani Toruń 3:0
(25:14, 25:16, 25:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: opr. własne, smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved