Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS PZPS Szczyrk nie dał szans gliwiczankom

I liga K: SMS PZPS Szczyrk nie dał szans gliwiczankom

W spotkaniu czwartej kolejki I ligi kobiet SMS PZPS Szczyrk na własnym terenie pewnie pokonał ekipę AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Siatkarki ze Szczyrku nie tylko nie straciły w tym starciu ani jednego seta, ale w żadnym z nich nie pozwoliły rywalkom na zdobycie chociażby 20 punktów. Prawdziwą dominację w tym meczu potwierdziły zwłaszcza w trzecim secie.

SMS PZPS Szczyrk od początku meczu był w pełni skoncentrowany, co miało duży wpływ na przebieg całego pojedynku. Już w pierwszej odsłonie gospodynie spotkania pokazały się z bardzo dobrej strony, pewnie wygrywając seta 25:18. Również w drugiej partii zawodniczki z Gliwic nie miały zbyt wiele do powiedzenia, a ekipa SMS-u Szczyrk dzięki dobrej grze w ataku i innych siatkarskich elementach zdominowała wydarzenia na boisku, pokonując zespół przyjezdnych 25:17. Trzecia odsłona przebiegła praktycznie bez historii. Po dwóch pierwszych, przegranych wysoko setach siatkarski AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice nie stawiały już żadnego oporu i stanowiły jedynie tło dla o wiele bardziej skutecznych gospodyń. Trzeci i ostatni set SMS PZPS Szczyrk zakończył naprawdę wysoką wygraną (25:12). W całym spotkaniu najwięcej, bo 15 punktów w miejscowej drużynie zapisała na swoim koncie Natalia Murek, a tuż za nią uplasowały się natomiast Zuzanna Górecka (10 punktów) oraz Kinga Różyńska (9 punktów). – Dziewczyny profesjonalnie wykonały założenia, a przy tym cieszyły się grą – mówił po zwycięskim meczu drugi trener SMS-u PZPS Szczyrk, Miłosz Majka.

Tym samym siatkarki ze Szczyrku po czwartej kolejce zmagań I ligi kobiet mają na swoim koncie 7 punktów i zajmują 5. miejsce w tabeli rozgrywek. Gliwiczanki z dorobkiem 4 oczek plasują się dopiero na 9. pozycji. W piątej rundzie spotkań podejmą natomiast AZS Politechniki Opolskiej, a SMS PZPS Szczyrk na wyjeździe zmierzy się z zespołem Karpat Krosno.

SMS PZPS Szczyrk – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice  3:0
(25:18, 25:17, 25:12)