Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS po raz pierwszy z kompletem punktów

I liga K: SMS po raz pierwszy z kompletem punktów

fot. smspzps.pl

W 4. kolejce na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk odniosły przekonujące zwycięstwo nad Grupą Azoty PWSZ Tarnów. Młode zawodniczki pokonały rywalki w trzech setach, dzięki czemu mogły dopisać na swoje konto pierwszy komplet punktów.

We wcześniejszej kolejce tarnowianki pokonały zespół Uni Opole, dlatego w dobrych humorach przystępowały do pojedynku z siatkarkami, które dopiero rozpoczynają przygodę z zawodowym sportem. SMS podszedł do meczu bez kompleksów, co natychmiast przyniosło oczekiwane rezultaty. Już w premierowej odsłonie rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Bardzo dobrze przyjmowały, co wiązało się z możliwością kombinacyjnej gry na siatce. Dodatkowo świetnie były dysponowane blokiem, rywalki zupełnie nie mogły się przedrzeć przez ich ręce.Po zmianie stron szkoleniowiec Grupy Azoty PWSZ Tarnów dokonał rotacji, sporo ożywienia wniosły Izabela Matyszczak i Zuzanna Pieczka. Do stanu 14:14 toczyła się walka punkt z punkt. Końcówka tej partii dzięki skutecznej grze Oliwii Bałuk i Rozalii Hnatyszyn ponownie należała do podopiecznych trenerów Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka.

Zawodniczki z Tarnowa miały nadzieję na przedłużenie losów rywalizacji i przy stanie 22:18 wydawało się, że tak się właśnie stanie. Przyjezdne znów miały jednak problem ze zdobyciem punktu, czego nie można powiedzieć o uczennicach SMS-u. Do samego końca zachowały więcej koncentracji i zimnej krwi i mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Nasze zawodniczki tym razem dokonywały złych wyborów. Nie zdążały z blokiem. Za późno „weszły” w mecz. Dotknął ich dziwny marazm – powiedział asystent trenera z Tarnowa, Michał Madejski. Skuteczność PWSZ-etu w ataku wyglądała bardzo miernie – tarnowianki tym razem ze 159 ataków zakończyły zaledwie 38. Aż 19 razy dały się zablokować swoim rywalkom.

Pewnym tylko usprawiedliwieniem tym razem słabszej gry była absencja kontuzjowanej, wcześniej najskuteczniejszej w zespole Magdy Szabó, a także Karoliny Świderskiej. Także fakt, że w ciągu tygodnia rozegraliśmy trzy mecze, w tym dwa po wyprawach do Opola i Szczyrku, nie rozgrzesza moich zawodniczek. W tym spotkaniu sprawiły mi niestety ogromny zawód – powiedział trener Michał Betleja.

SMS PZPS Szczyrk – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:14, 25:19, 25:23)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

 

źródło: inf. własna, uksjedynka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved