Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki z Wieliczki zakończyły rundę zasadniczą na pozycji wicelidera

I liga K: Siatkarki z Wieliczki zakończyły rundę zasadniczą na pozycji wicelidera

Zwycięstwem 3:1 z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice zakończyły rundę zasadniczą siatkarki 7R Solnej Wieliczka. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina uplasowały się na 2. miejscu w tabeli I ligi kobiet i w I rundzie play-off zmierzą się z warszawską Wisłą. Dla gliwiczanek porażka nie miała konsekwencji, utrzymały one 8. miejsce i również zagrają w play-off.

Początek meczu nie był zbyt atrakcyjny dla kibiców i obfitował w błędy po obu stronach siatki. Do stanu 12:12 wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale w grze obu drużyn dawało się wyczuć sporą nerwowość. Seria czterech punktów z rzędu zakończona atakiem Karoliny Fedorek pozwoliła gospodyniom odskoczyć rywalkom (16:13), ale niedługo potem gliwiczanki odrobiły straty i po dwóch skutecznych atakach Malwiny Stroińskiej doprowadziły do remisu 20:20. Emocje trwały do stanu 23:23, atak w siatkę Patrycji Ząbek dał piłkę setową przyjezdnym, a po chwili rozgrywająca Katarzyna Nadziałek zakończyła seta wynikiem 25:23 dla gliwiczanek.

Podrażnione gospodynie drugą partię rozpoczęły od prowadzenia 5:1, a gdy skutecznym blokiem popisała się Magdalena Grabka, Solna prowadziła już 11:3. Przyjezdne sprawiały wrażenie mocno zagubionych i bezradnych, a wieliczanki to wykorzystywały. Po asie serwisowym Karoliny Szczygieł miały już dziesięć punktów przewagi (17:7) i nie zamierzały się zatrzymywać. Gospodynie zdobywały punkty seriami, a gliwiczanki mogły się tylko przeglądać świetnej grze rywalek. Po ataku Patrycji Ząbek Solna miała piłkę setową przy stanie 24:9, a po chwili as serwisowy Judyty Gawlak zakończył tę jednostronną partię i w meczu był remis 1:1.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły jednak przyjezdne, które po ataku Magdaleny Kowalczyk prowadziły 4:1. Wieliczanki szybko jednak odrobiły straty i po skutecznym zbiciu Magdaleny Grabki to one wyszły na prowadzenie 8:7. Zespół gości nie zamierzał jednak odpuszczać. Gdy kolejną akcją punktową popisała się Katarzyna Nadziałek, na tablicy wyników znów widniał remis (14:14). W końcówce dwa świetne ataki Patrycji Ząbek pozwoliły gospodyniom znów odskoczyć na trzy punkty (22:19). Potem blokiem punkt dla gości zdobyła Nadziałek i to wszystko, na co stać było w tym secie zespół gości. Kolejny atak Ząbek i dwa zepsute ataki po stronie gliwiczanek sprawiły, że Solna wygrała tego seta do 20 i objęła prowadzenie w meczu.

W czwartym secie w miarę wyrównana walka trwała do stanu 7:7. Potem w roli głównej wystąpiła Magdalena Grabka i Solna zdobyła pięć punktów z rzędu, wypracowując sobie bezpieczną przewagę. Po dwóch asach serwisowych Grabki było już 16:8 dla gospodyń, które pewnie zmierzały po wygraną w całym meczu. Nie do zatrzymania w ataku była Magdalena Grabka, a gliwiczanki miały spore problemy z przyjęciem. Po asie serwisowym Angeliki Wystel gospodynie prowadziły już 22:12, a seta wynikiem 25:14 zakończyła Izabela Wisz. Solna Wieliczka pokonała AZS Gliwice 3:1 i zakończyła sezon na drugim miejscu w tabeli. Gliwiczanki mimo porażki utrzymały ósme miejsce i w I rundzie play-off ich rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza.

7R Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1
(23:25, 25:9, 25:20, 25:14)