Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki Solnej liderem po pierwszej rundzie rozgrywek

I liga K: Siatkarki Solnej liderem po pierwszej rundzie rozgrywek

Trzynasta kolejka I ligi kobiet zakończyła pierwszą część fazy zasadniczej sezonu. Najlepsze na półmetku okazały się zawodniczki 7R Solnej Wieliczka. Tuż za nimi uplasowały się siatkarki Energetyka Poznań, a podium uzupełnia MKS Dąbrowa Górnicza. Kolejnej porażki doznał WTS Włocławek, który zamyka zestawienie.

Szybkie i bardzo pewne zwycięstwo w Tarnowie odniosły siatkarki miejscowej Grupy Azoty PWSZ. Ich rywalkami był młode zawodniczki SMS-u PZPS Szczyrk. Tarnowianki nie miały żadnych problemów, by wywalczyć w tym meczu komplet punktów. Przewyższały swoje przeciwniczki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W efekcie pokonały one przyjezdne bez starty seta, dosłownie je rozbijając. W żadnej z partii siatkarki ze Szczyrku nie wywalczyły bowiem więcej niż 15 oczek. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Michała Betlei awansowały na czwarte miejsce w tabeli, zespół ze Szczyrku pozostał na dziewiątej pozycji.Dość pewne zwycięstwo na wyjeździe w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Mikołaja Mariaskina odniosły też zawodniczki Wisły Warszawa. Zmierzyły się one z Karpatami Krosno. Stołeczne oddały gospodyniom tylko jedną partię. Krośnianki triumfowały w secie numer dwa, w którym rozbiły warszawianki 25:13. W pozostałych odsłonach siatkarki Wisły nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. W pierwszej partii triumfowały do 22, w trzeciej do 21, a czwarta była popisem gry zawodniczek trenera Mariaskina. Siatkarki Karpat ugrały w niej tylko 9 punktów. Obie ekipy utrzymały swoje dotychczasowe pozycje w tabeli – Wisła pozostaje na szóstym miejscu, krośnianki zajmują jedenastą lokatę.

Do czterosetowego starcia doszło też w Gliwicach, gdzie AZS Politechniki Śląskiej podejmował wicelidera zestawienia – 7R Solną Wieliczka. Przyjezdne rozpoczęły mecz od zwycięstwa 25:23, ale w drugiej partii taki sam wynik padł na korzyść miejscowych. Jak się jednak okazało, wieliczanki nie pozwoliły im już na nic więcej. W trzeciej partii pewnie pokonały rywalki do 16, a w czwartej do 21. Gliwiczanki spadły po tym meczu z siódmego na dziewiąte miejsce w tabeli. Ekipa Solnej powróciła zaś na pozycję lidera zestawienia, o punkt wyprzedzając Eneę Energetyka Poznań.

Poznanianki, które przed ostatnią kolejką pierwszej rundy fazy zasadniczej były liderkami tabeli, doznały trzeciej porażki w sezonie. Lepsze od nich okazały się siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie, którym uległy na wyjeździe. Spotkanie było niezwykle zacięte, choć wydawało się, że gospodynie zapiszą na swoim koncie komplet oczek. Ekipa ze Świecia prowadziła już bowiem 2:0. Wtedy jednak obudziły się siatkarki z Poznania, które w trzeciej partii pokonały zawodniczki Jokera po grze na przewagi 31:29, a wygrywając kolejną, doprowadziły do tie-breaka. W nim lepsze ponownie okazały się jednak miejscowe. Mimo zwycięstwa spadły one jednak w klasyfikacji na szóstą pozycję.

Kolejne zacięte spotkanie rozegrały siatkarki AZS-u Uni Opole. Tym razem stoczyły one we własnej hali zwycięską, pięciosetową bitwę z Budowlanymi Toruń. Mecz znakomicie rozpoczęły rywalki, które w inauguracyjnej partii rozgromiły opolanki 25:14. Dwa kolejne sety padły jednak łupem gospodyń, ale nie zdołały one zakończyć rywalizacji z kompletem punktów. Siatkarki Budowlanych doprowadziły do tie-breaka. Decydująca odsłona była jednak w wykonaniu AZS-u siatkarskim nokautem. Ekipa z Opola wygrała ją aż 15:4. Wywalczone dwa oczka pozwoliły jej na przesunięcie się w tabeli z ósmego na siódme miejsce. Budowlani Toruń pozostają na dwunastej pozycji.

Świadkami kolejnego tie-breaka byli kibice zgromadzeni w hali w Warszawie. BlueSoft Mazovia podejmowała tam najsłabszą jak dotąd ekipę rozgrywek – WTS Włocławek. Niespodziewanie lepiej spotkanie rozpoczęły przyjezdne, które wygrały pierwszą partię 25:19. Po początkowym niepowodzeniu inicjatywę przejęły stołeczne, których łupem padły dwie kolejne odsłony. Włocławianki nie rezygnowały jednak i wygrywając czwartego seta, były już pewne zdobycia w tym meczu co najmniej punktu. W tie-breaku lepsze okazały się jednak stołeczne, które pierwszą część rundy zasadniczej zakończyły na dziesiątej pozycji. Siatkarki z Włocławka wciąż zamykają zestawienie.

Przedostatni zespół tabeli, UKS Szóstka Mielec, podejmował z kolei MKS Dąbrowa Górnicza. Będący na razie trzecim zespołem rozgrywek MKS był zdecydowanym faworytem starcia. Dąbrowianki dobrze weszły w mecz, obejmując po pierwszej partii prowadzenie. W drugiej mielczanki wyrównały stan rywalizacji, ale na więcej przyjezdne już im nie pozwoliły. Ekipa z Dąbrowy Górniczej wyraźnie triumfowała w dwóch kolejnych odsłonach i to ona zapisała na swoim koncie komplet punktów, pozostając na podium rozgrywek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved