Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki MKS-u i Solnej wciąż niepokonane

I liga K: Siatkarki MKS-u i Solnej wciąż niepokonane

Po 3. kolejce rozgrywek w I lidze kobiet niepokonane są już tylko dwa zespoły – MKS Dąbrowa Górnicza i 7R Solna Wieliczka. Pierwszą przegraną w sezonie zanotowały Wisła Warszawa, Energetyk Poznań i SMS Szczyrk. Wciąż bez punktów i zwycięstw na koncie pozostają zaś siatkarki Budowlanych Toruń.

W Dąbrowie Górniczej spotkały się dwa niepokonane jak dotąd zespoły. Miejscowy MKS podejmował młode siatkarki SMS-u Szczyrk. Spotkanie miało jednak bardzo jednostronny przebieg, bowiem górą bezapelacyjnie były dąbrowianki. Nie dość, że wygrały spotkanie bez starty seta, to w dwóch pierwszych partiach zmiotły rywalki z parkietu, triumfując do 14 i 10. Siatkarki ze Szczyrku próbowały jeszcze powalczyć w trzeciej odsłonie, ale ponownie lepszy był MKS, który tym razem zwyciężył do 21. Wygrana sprawiła, że dąbrowianki pozostały na fotelu lidera rozgrywek i są jedyną ekipą, która nie straciła w dotychczasowych starciach nawet seta. Ekipa SMS-u Szczyrk spadła na 5. pozycję.

Dość pewne zwycięstwo przed własną publicznością odniosły też siatkarki 7R Solnej Wieliczka. W tej kolejce ich rywalkami były zawodniczki UKS-u Szóstki Mielec. Gospodynie nie pozwoliły przyjezdnym na zbyt wiele, wygrywając spotkanie w trzech odsłonach. Swoją dominację wieliczanki udowodniły już w pierwszym secie, w którym triumfowały z aż dziesięciopunktową przewagą. W kolejnej odsłonie wygrały do 18, a najbardziej wyrównana była partia numer trzy, zakończona wynikiem 25:23. Podopieczne Ryszarda Litwina, dzięki temu zwycięstwu awansowały na pozycję wicelidera tabeli. Mielczanki po trzech meczach są dziesiątą ekipą zestawienia.

Do zaciętego pojedynku doszło w Poznaniu, gdzie Energetyk podejmował Mazovię Warszawa. Początkowo wydawało się, że niepokonane jak dotąd gospodynie zapiszą na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Pewnie wygrały dwie pierwsze partie, ale w trzecim secie inicjatywę przejęły stołeczne, które, jak się okazało, odwróciły losy rywalizacji. Ostatecznie do wyłonienia triumfatora starcia potrzebny był tie-break. Decydująca partia dostarczyła wielu emocji, bowiem w końcówce walka toczyła się w niej na przewagi. Po zaciętej wymianie pierwsze zwycięstwo i punkty w sezonie zapisały na swoim koncie warszawianki. W tabeli I Iigi wciąż jednak zajmują odległą, 12. pozycję. Siatkarki z Wielkopolski, mimo przegranej, awansowały na 4. miejsce.

Pierwszej porażki w sezonie doznały siatkarki Wisły Warszawa, które w starciu z AZS-em Uni Opole zapewniły kibicom emocjonujące widowisko. Warszawianki, mimo że dobrze rozpoczęły to spotkanie, już w pierwszej partii musiały uznać wyższość rywalek. Po wygraniu drugiego seta do 15 wydawało się, że złapały swój rytm gry i przejmą inicjatywę, ale opolanki nie zamierzały składać broni i ostatecznie doprowadziły do tie-breaka. Ten tylko początkowo był wyrównany. Z każdą kolejną akcją do zwycięstwa przybliżały się przyjezdne. Kropkę nad i postawiły one, wygrywając 15:9. Z dobrej strony w ekipie AZS-u pokazał się zwłaszcza Jagoda Maternia, która zdobyła dla swojej drużyny aż 26 punktów. Opolanki zanotowały drugą wygraną w sezonie i pozostają szóstą ekipą rozgrywek, wiślanki zamykają czołową trójkę.

Komplet punktów na swoim koncie zapisały z kolei siatkarki Jokera Mekro Świecie. We własnej hali zmierzyły się one z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. Gospodynie oddały przyjezdnym tylko jedną partię. Gliwiczanki triumfowały w secie numer dwa, w którym walka toczyła się na przewagi  (27:25). W pozostałych odsłonach siatkarki Jokera wygrały dość pewnie – do 22, 19 i 18. Pierwsze zwycięstwo w sezonie pozwoliło im przesunąć się w ligowej tabeli na 9. pozycję, gliwiczanki pozostają na 8. miejscu.

Dość pewne i także pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły siatkarki WTS-u Włocławek, które rywalizowały z  Budowlanymi Toruń. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia spotkania. Po wymianie ciosów włocławianki wygrały ją 27:25. W kolejnych dwóch odsłonach gospodynie nie miały już problemu z pokonaniem torunianek. Najpierw rozbiły je do 13, a kropkę nad i w spotkaniu  postawiły, wygrywając 25:20. Wygrana pozwoliła włocławiankom odbić się od dna ligowej tabeli i wskoczyć na 11. pozycję. Torunianki zamykają po tej kolejce zestawienie.

Kolejną porażkę poniosły też siatkarki Karpat Krosno, choć w meczu z Grupą Azoty PWSZ Tarnów zapisały na swoim koncie pierwszy punkt. Krośnianki miały nawet szansę na komplet oczek, ale jej nie wykorzystały. Po przegranej pierwszej partii w dwóch kolejnych zdołały pokonać rywalki, ale w secie numer cztery znów do głosu doszły miejscowe, które doprowadziły do tie-breaka. W nim nie wypuściły już z rąk szansy na zwycięstwo i ostatecznie dwa punkty zostały w Tarnowie.