Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki KSZO z niespodziewanym zwycięstwem w Wieliczce

I liga K: Siatkarki KSZO z niespodziewanym zwycięstwem w Wieliczce

Zmagające się z problemami siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski sprawiły swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę i w starciu z wyżej notowaną ekipą z Wieliczki wywalczyły komplet punktów.

W pierwszym secie na parkiecie wyrównana gra toczyła się do stanu 7:7., później to KSZO cieszył się z prowadzenia 8:10 i 12:16. Przy stanie 15:18 szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o przerwę tak, jakby się spodziewał lepszej gry liderek z Wieliczki. I tak też było, bo zmniejszyły one starty i zrobiło się tylko 17:18. Cztery następne akcje z rzędu przyniosły jednak punkty ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego i przy stanie 17:22 goście rozpoczęły wsteczne odliczanie w tej partii. KSZO objął prowadzenie w meczu (25:22)

O drugim i trzecim secie obie drużyny powinny jak najszybciej zapomnieć. W drugiej partii KSZO prowadził 4:2, ale tylko w jednym ustawieniu stracił aż pięć punktów z rzędu i od stanu 4:7 zaczęła się gra błędów ostrowczanek. Trudno nawet chwalić ekipę Solnej, bo przyjezdne siatkarki miały spore problemy z odbiorem zagrywki i przegrywając 5:15 trener Łukasz Marciniak zdecydował się na zmiany. Na parkiecie pojawiła się także debiutująca w rozgrywkach pierwszoligowych, Emilia Piotrowska. Ostatecznie w tej odsłonie meczu KSZO ugrał zaledwie 12 oczek.

Nikt się chyba nie spodziewał, że w trzeciej partii taka sama niemoc dopadnie gospodynie. Na początku tego seta świetnie atakowała Erica Salanciova, a Joanna Kapturska blokowała i KSZO prowadził aż 7:0. Zespół z Wieliczki popełniał błędy seriami. Było 5:15 i 8:20 i stało się jasne, że to ostrowczanki ponownie obejmą prowadzenie w spotkaniu.

W czwartym secie zanosiło się na grę punkt za punkt, był remis 3:3. Siatkarki KSZO były jednak bardziej skuteczne w grze na siatce i szybko objęły prowadzenie – najpierw 6:4, a potem 13:8. Faktem jest, że gospodynie zmniejszyły dystans do stanu 12:14, ale odpowiedź KSZO była natychmiastowa, bo ponownie wyszedł na prowadzenie różnicą czterech oczek (19:15). Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka zachowały sporo zimnej krwi, bo rywalki doprowadziły do remisu – po 19. Najpierw punktowały blokiem, później kolejnym udanym atakiem popisała się Erica Salanciova. W końcówce seta to właśnie do Słowaczki trafiało najwięcej piłek, a ta  nie myliła się.

MVP: Erika Salanciova

7R Solna Wieliczka – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski SA 1:3
(22:25, 25:12, 12:25, 20:25)

Solna: Bimkiewicz (11), Piśla (10), Skowron, Cur (7), Pasznik, Cembrzyńska (12), Colik (libero) oraz Gajer, Jędrzejewska (4), Osadchuk (7), Trocińska i Kosidło
KSZO: Salanciova (17), Kapturska (11), Szczygieł (6), Kobus (10), Abramajtys (11), Kędziora (7), Samul (libero) oraz Klekot, Kacprzak (2), Marcyjanik, Piotrowska i Kawa