Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: San-Pajda lepszy od Stali Mielec

I liga K: San-Pajda lepszy od Stali Mielec

W derbach Podkarpacia lepsze okazały się zawodniczki z Jarosławia. Pokonały one Stal Mielec 3:1 i pozostały na trzecim miejscu w tabeli. Przyjezdne z Mielca dzielnie walczyły w pierwszym secie, wygrały trzecią partię, na więcej nie było ich stać. San-Pajda pozostał na trzecim miejscu w tabeli i ma dwa punkty więcej od Częstochowianki. Stal zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli, ma 26 punktów.

Na początku meczu gra obu drużyn falowała najpierw prowadziły mielczanki 4:0, serią zagrywek popisała się Agata Michalewicz. Następnie o przerwę na żądanie poprosił trener Piotr Pajda, jego podopieczne szybko wyrównały stan rywalizacji, dwoma asami serwisowymi popisała się Aleksandra Dudek, jej koleżanki skutecznie atakowały i był remis 4:4. Jarosławianki popełniły błędy własne, ich rywalki kontrataki zamieniały w punkty i prowadziły 11:7, punktowała Edyta Rzenno. Podopieczne trenerki Agnieszki Rabki odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, ustrzegły się błędów własnych. Gospodynie były w odwrocie, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, w dalszym ciągu miały problemy z przyjęciem i przy serii Edyty Rzenno przegrywały 14:20. W końcówce seta gospodynie zerwały się do ataków, ciężar gry na siebie wzięła Paulina Stroiwąs. Przy jej serii zagrywek doszło do remisu 24:24 i o wygranej jednej z drużyn musiała decydować gra na przewagi. Siatkarki beniaminka postawiły szczelny blok, a zmagania w tym secie atakiem zakończyła Rozalia Hnatyszyn.

W drugiej partii spotkania do stanu 5:5 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym do głosu doszły gospodynie. Punktowały w bloku oraz w kontratakach i prowadziły 8:5. Przyjezdne z Mielca stanęły w miejscu i przy serii Kariny Chmielewskiej przegrywały 7:15. Trenerka Agnieszka Rabka rotowała składem, brała przerwy na żądanie i przyniosło to zamierzony efekt. Punktowała Paulina Głaz i dzięki niej mielczanki zbliżyły się na dwa punkty do ekipy z Jarosławia, przegrywały wówczas 17:19. W końcówce ekipa z Mielca popełniła proste błędy i to zadecydowało o porażce tej drużyny 18:25.

Od mocnego uderzenia grę w trzeciej partii rozpoczęły przyjezdne, przy serii Agaty Michalewicz było 5:0. Mielczanki dominowały na boisku, po raz kolejny skuteczniej zagrały w polu zagrywki i prowadziły po ataku Pauliny Głód 11:3. Role na boisku odwróciły się, mielczanki dominowały na siatce, a gospodynie miały duże problemy z przyjęciem oraz ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Aleksandra Dudek próbowała odwrócić losy tego seta, punktowała ze skrzydeł oraz w polu zagrywki, przewaga zespołu z Mielca była zbyt duża. Wprawdzie w końcówce jarosławianki zbliżyły się do Stali na cztery punkty (18:22), ostatnie słowo w tej części gry należało do do zespołu z Mielca, as serwisowy zespołu gości sprawił, że Stal wygrała tego seta.

W ostatnim secie meczu od początku obie drużyny grały punkt za punkt. Blok na Kolecie Łyszkiewicz dał mielczankom dwupunktową przewagę (6:4). Ich przewaga wzrosła do trzech punktów po asie serwisowym Edyty Rzenno (8:5). Wiele ożywienia w poczynania jarosławianek wniosła Katarzyna Bryda, sytuacja na boisku uległa zmianie. Mielczanki stanęły w miejscu i straciły całą przewagę, miały problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne. Grę gospodyń napędziła Paulina Stroiwąs, ze skrzydła atakowała Aleksandra Dudek (12:11). Jarosławianki poszły za ciosem i po zbiciu tej zawodniczki prowadziły 19:15. Był to moment zwrotny tego seta, przy serii zagrywek Kariny Chmielewskiej gospodynie zakończyły zmagania w tym secie. Kontratak Aleksandry Dudek zamknął zmagania w tym secie oraz meczu.

San-Pajda Jarosław – Stal Mielec 3:1
(26:24, 25:18, 20:25, 25:16)