Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: San-Pajda kontynuuje zwycięską ścieżkę

I liga K: San-Pajda kontynuuje zwycięską ścieżkę

Po zwycięstwie w Pucharze Polski siatkarki San-Pajdy pokonały w meczu ligowym SMS Szczyrk 3:1. Poza czwartym setem mecz był wyrównany i emocjonujący, dzięki temu zwycięstwu jarosławianki wciąż mają szanse na zajęcie czwartej lokaty przed fazą play-off. Obu drużynom pozostały do rozegrania dwa mecze.

Na początku meczu młode zawodniczki Szczyrku przy serii Zuzanny Kulig prowadziły 5:2. Do remisu doszło po ataku Pauliny Stroiwąs (5:5), mecz był zacięty i emocjonujący, obfitował w długie wymiany. Wynik remisowy utrzymał się przez dłuższy czas. Sygnał do ataku dała gospodyniom środkowa Katarzyna Saj popisała się atakiem oraz asem serwisowym, jej koleżanki punktowały w bloku, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:12 dla jarosławianek. Ich przewaga wzrosła do pięciu punktów po punktowym bloku Pauliny Stroiwąs (18:13). Gospodynie stanęły w miejscu, miały duże problemy z przyjęciem, z dobrej strony pokazała się Weronika Szlagowska i dzięki niej przyjezdne doprowadziły do remisu 18:18. Gra obu ekip falowała po autowym ataku Karoliny Drużkowskiej gospodynie prowadziły 22:20. Następnie do głosu doszły zawodniczki uczące się w Szczyrku, punktowały w bloku i miały jeden punkt przewagi (23:22). O wygranej jednej z drużyn musiała decydować gra na przewagi, as serwisowy Katarzyn Saj zapewnił gospodyniom zwycięstwo w tej części meczu.

Przyjezdne nie dawały za wygraną w polu zagrywki punktowała Julita Piasecka oraz Weronika Szlagowska i SMS prowadził 9:5. Reprymenda Piotra Pajdy podziałała na jego podopieczne niczym kubeł zimnej wody. Ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Dudek, punktowała rozgrywająca Karina Chmielewska, zawodniczka ta czujnie zagrała na siatce, zdobyła punkty bezpośrednio z zagrywki (12:10). Gra ponownie falowała obie ekipy seriami zdobywały punkty, przy serii Martyny Łazowskiej uczennice odrobiły straty i miały trzypunktową przewagę (15:12). Ekipa znad Sanu miała duże problemy ze skończeniem ataków, nadziewała się na blok swoich rywalek. Gospodynie szybko odpowiedziały, punktowała Paulina Stroiwąs oraz Magda Jagodzińska (19:17). Podopiecznym trenera Miłosza Majki udało się doprowadzić do remisu po bloku na Katarzynie Brydzie (19:19). Końcówka seta należała do uczestniczek turnieju finałowego Pucharu Polski, odrzuciły one od siatki swoje rywalki, w roli głównej wystąpiła Katarzyna Saj, która zakończyła zmagania w tym secie atakiem ze środka.

W trzecim secie meczu do stanu 7:5 warunki gry dyktowała ekipa San-Pajdy. Następnie przytrafił się jej przestój, zagrywała Karolina Drużkowska, jarosławianki w jednym ustawieniu straciły cztery punkty. Przerwa wzięta przez miejscowego szkoleniowca okazała się być dobrym posunięciem, ponownie z dobrej strony pokazała się Karina Chmielewska, ze skrzydła punktowała Aleksandra Dudek i beniaminek ponownie miał dwupunktową zaliczkę (11:9). Nie zrażone takim obrotem sprawy młode siatkarki ze Szczyrku szybko odpowiedziały swoim rywalkom. Przy serii Martyny Borowczak jarosławianki popełniły proste błędy, miały problemy z przyjęciem i przegrywały 17:20. Był to moment zwrotny tego seta, w drużynie ze Szczyrku punktowała Karolina Drużkowska, San-Pajda popełnił błędy i tym samym przyjezdne wygrały tą część meczu i pozostały w grze.

Podrażnione porażką w poprzedniej partii spotkania zawodniczki z Jarosławia szybko zbudowały sobie ośmiopunktową przewagę (8:1). Uczennice nie potrafiły poradzić sobie z trudnymi zagrywkami Katarzyny Saj, gospodynie z kolei kontrataki zamieniały w punkty i całkowicie kontrolowały boiskowe wydarzenia. Serię Katarzyny Saj przerwała Sonia Stefanik, było wówczas 12:2 dla San-Pajdy. Gospodyniom wychodziło niemal wszystko, każdą akcję zamieniały w punkt, tego jednostronnego seta zakończyła atakiem ze środka Wiktoria Nowak.

San Pajda Jarosław – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(27:25, 25:21, 19:25, 25:11)

San-Pajda: Chmielewska, Saj, Dudek, Jagodzińska, Stroiwąs, Łyszkiewicz, Krzywińska (libero) oraz Bryda, Papszun , Bartkowska, Stepko, nowak i Hnatyszyn
SMS: Drużkowska, Kulig, Borowczak, Łazowska, Piasecka, Hyży, Mazur (libero) oraz Szlagowska, Stefanik, Pietrzak i Kolanek