Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: San Pajda bez seta, częstochowianki zwiększyły przewagę

I liga K: San Pajda bez seta, częstochowianki zwiększyły przewagę

Wydawało się, że dwie sąsiadujące w tabeli drużyny mogą w Częstochowie stworzyć długie i ciekawe spotkanie. Tymczasem miejscowa drużyna wykorzystała atut swojej hali i pokonała pewnie rywalki z Jarosławia. Siatkarki San Pajda nie zdołały w żadnym z trzech setów osiągnąć granicy dwudziestego punktu.

Od autowego uderzenia mecz rozpoczęła Koleta Łyszkiewicz, a miejscowe dość szybko przejęły inicjatywę, prowadząc po kontrze Emilii Oktaby 4:1. Po serii ataków i popsutych zagrywek ze strony obu drużyn, coraz mocniej na prowadzenie zaczęły wysuwać się częstochowianki. Wszystko za sprawą dobrych zagrywek Wioletty Lach, która raz punktowała bezpośrednio zza linii końcowej, a następnie w kontrach uderzały skutecznie Angela Mroczek i Oliwia Sieradzka. Gra w miarę się wyrównała, ale nie trzeba było długo czekać na kolejne udane akcje miejscowych – blokiem zagrała Lach, a w kontrze Sieradzka. Siatkarki z Jarosławia nie miały żadnych argumentów, a całą partię zakończyła z pola zagrywki Hanna Łukasiewicz.

Do Aleksandry Stachowicz należały dwie pierwsze akcje w secie drugim, a autowym atakiem punkt do prowadzenia Częstochowianki dołożyła też Kinga Magierowska. Ekipa gospodarzy cały czas wyraźnie prowadziła, zwłaszcza, że dystans rósł po akcjach Łukasiewicz – w kontrze oraz Oktaby – w bloku. Co jakiś czas miejscowe oddawały rywalkom punkty błędami, ale kilka akcji później nadrabiały to, co straciły. Np. po wyśmienitej serii Oliwii Sieradzkiej (dwa ataki i blok). Zespół z Jarosławia i tym razem nie miał żadnego punktu zaczepienia w swojej grze, w końcówce oddał kolejne dwa punkty po błędach własnych, dodatkowo zamykając tę odsłonę popsutą zagrywką.

Aleksandra Dudkiewicz próbowała w trzeciej partii pobudzić San Pajdę do walki, udanym atakiem i blokiem dając jej prowadzenie 2:1. Dwie kontry Łukasiewicz zmieniły sytuację i to Częstochowianka prowadziła 4:2, ale od razu też blok Kolety Łyszkiewicz wyrównał po 4. Po okresie licznych błędów przyjezdnych sprawy w swoje ręce wzięła ponownie Dudkiewicz, dwoma blokami odrabiając część strat, ale nadal w natarciu były częstochowianki, które były dużo skuteczniejsze. One też się myliły, ale nie tak często, jak rywalki. Przewaga miejscowych nadal była znaczna, a ekipa z Jarosławia nie była w stanie w żaden sposób odwrócić biegu seta. W końcówce dystans zwiększyły jeszcze dwa bloki Magdaleny Ociepy i Emilii Oktaby, a atak Angeli Mroczek pozwolił zespołom zejść do szatni.

(25:11, 25:18, 25:18)

Częstochowianka:  Łukasiewicz (10), Mroczek (11), Stachowicz (3), Oktaba (6), Lach (7), Sieradzka (15), Wysokińska (libero) oraz Szumera (1), Matyszczak i Ociepa (1),
San-Pajda: Chmielewska (2), Saj (4), Dudek (9), Jagodzińska (7), Stroiwąs, Łyszkiewicz (7), Brzezińska (libero) oraz Stepko, Papszun (1), Bartkowska (1) i Hnatyszyn (2)