Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Remis w rywalizacji Jokera Świecie z Solną Wieliczka

I liga K: Remis w rywalizacji Jokera Świecie z Solną Wieliczka

fot. joker-swiecie.pl

Siatkarki Jokera Świecie w ćwierćfinale I ligi kobiet wykorzystały atut własnego boiska i po porażkach w Wieliczce w starciach przed własną publicznością dwukrotnie pokonały wyżej notowane po fazie zasadniczej rywalki w tie-breaku. Decydujący o awansie do półfinału mecz odbędzie się już w środę w Wieliczce.

W sobotnim pojedynku nie zabrakło emocji. W pierwszym secie po walce lepsze okazały się gospodynie ze Świecia, jednak w kolejnej odsłonie na boisku zaczęły dominować wieliczanki, doprowadzając do remisu. Trzecia część spotkania ponownie była wyrównana, a więcej zimnej krwi udało się zachować gospodyniom. Nie poszły one jednak za ciosem, a rywalkom udało się doprowadzić do remisu w całym spotkaniu. W tie-breaku na początku minimalne prowadzenie leżało po stronie gospodyń i to one przy stanie 14:13 miały pierwszą piłkę meczową. Dwie kolejne akcje padły łupem Solnej, ale i siatkarki z Małopolski nie były w stanie pójść za ciosem. Udany atak Karoliny Florczak i blok Karoliny Bednarek pozwoliły Jokerowi cieszyć się ze zwycięstwa i przedłużenia losów rywalizacji.Joker Mekro Energoremont Świecie – 7R Solna Wieliczka 3:2
(25:21, 19:25, 25:23, 19:25, 18:16)

Również drugie weekendowe spotkanie przyniosło sporo emocji, choć w dwóch pierwszych odsłonach niedzielnego starcia na parkiecie wyraźnie dominowały gospodynie, nie pozwalając rywalkom na zdobycie w nich chociażby 20 punktów, a siatkarki ze Świecia świetnie grały między innymi blokiem. Paulina Majkowska brylowała w tym elemencie, a mogła również pochwalić się dobrymi atakami. Na początku trzeciej odsłony groźnie wyglądającej kontuzji nabawiła się rozgrywająca Jokera, Małgorzata Sobolewska. Wytrącone z równowagi gospodynie oddały inicjatywę przyjezdnym, które doprowadziły do remisu w całym pojedynku. Mobilizacja w szeregach zespołu prowadzonego przez Piotra Sobolewskiego nastąpiła w tie-breaku, którego jego podopieczne rozpoczęły od wyniku 4:0. Przeciwniczki złapały jednak kontakt punktowy (4:5), ale ponownie dał o sobie znać blok miejscowej ekipy (8:4). Tego prowadzenia gospodynie już nie wypuściły i choć Solnej udało się jeszcze obronić dwie piłki meczowe, to ostatecznie Karolina Florczak dała swojej drużynie ostatni punkt.

Joker Mekro Energoremont Świecie – 7R Solna Wieliczka 3:2
(25:16, 25:18, 18:25, 15:25, 15:12)

Stan rywalizacji play-off: 2:2

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna, joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved