Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomianki rozgromiły AZS AWF Warszawa

I liga K: Radomianki rozgromiły AZS AWF Warszawa

fot. radomka.com.pl

Siatkarki z Radomia odniosły pewne zwycięstwo nad stołecznym zespołem. Poza pierwszym setem warszawianki nie zdołały podjąć wyrównanej walki i popełniły mnóstwo niewymuszonych błędów. Sytuacja akademiczek staje się nie do pozazdroszczenia, a radomianki dzięki zdobytemu kompletowi punktów awansowały na trzecie miejsce tabeli I ligi.

Od samego początku spotkania wyrównaną walkę gospodyniom utrudniały błędy własne. W polu zagrywki myliły się Agata Baranowska i Adrianna Wysocka, z kolei w ataku bez większych problemów radziły sobie Gabriela Borawska i jej imienniczka, Gabriela Ponikowska. Sygnał do ataku dała Weronika Słowik, ale bardzo szybko odpowiedziała jej Majka Szczepańska. W końcówce to właśnie ta zawodniczka dała ekipie z Radomia piłki setowe, a formalności dopełniła Borawska (25:22).Jak się okazało, był to najbardziej wyrównany set tego meczu. Błędy po stronie gospodyń zaczęły się nawarstwiać, a dodatkowe zagrożenie na skrzydle stanowiła Renata Biała. Pomyłka w ataku Aleksandry Kowalskiej i Baranowskiej sprawiły, że wynik bardzo szybko zaczął uciekać warszawiankom. Jedynie od czasu do czasu zagrożenie w ofensywie stanowiła Izabella Trocińska, ale po dwóch asach serwisowych Oriany Miechowicz status quo został zachowany. Choć w końcówce przy udziale Waszyńskiej i Słowik ta przewaga siatkarek z Radomia nieco się zmniejszyła to po ataku Renaty Białej mieliśmy już dwusetowe prowadzenie drużyny gości (25:16).

Trzeci set okazał się dla zespołu Radomki Radom już tylko formalnością. Stołeczne siatkarki walczyły same ze sobą, pomyłka w polu zagrywki Łucji Laskowskiej i atak w siatkę Trocińskiej podcięły skrzydła akademiczkom z Warszawy. W ataku nie do zatrzymania była Szczepańska i choć dwa błędy w ataku Patrycji Gądek mogły zostać wykorzystane przez podopieczne Agaty Szustowicz, to te nie mogły „wstrzelić” się zagrywką w pomarańczowe. Akcja wykończona przez Katarzynę Śmieszek i błąd techniczny Adrianny Wysockiej przypieczętowały wysokie i niezwykle pewne zwycięstwo radomianek (25:15).

AZS AWF Warszawa – E.Leclerc Radomka Radom 0:3
(22:25, 16:25, 15:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved