Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty tarnowianek w meczu z Wisłą Warszawa

I liga K: Trzy punkty tarnowianek w meczu z Wisłą Warszawa

Trzy punkty do swojego konta dopisały siatkarki Azotów Tarnów, pokonały one Wisłę Warszawa 3:1 i zrównały się liczbą punktów z Solną Wieliczka. Ekipa ze stolicy pozostała na siódmym miejscu w ligowej tabeli, ale ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania.

W początkowym okresie gry tarnowianki prowadziły 4:2 po asie serwisowym Klaudii Grzelak. Ta przewaga zespołu z Tarnowa utrzymała się przez dłuższy czas. Do remisu doszło po tym, jak błąd w ataku popełniła Magdalena Jurczyk (8:8). Przyjezdne poszły za ciosem i po zagrywkach Anny Lewandowskiej prowadziły 11:9. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Michała Betleję była dobrym posunięciem, gospodynie za sprawą Magdaleny Szabó odrobiły straty i miały trzypunktową zaliczkę (15:12). Przyjezdne miały kłopoty z przyjęciem. Na zagrywce ręki nie zwalniała Magdalena Pytel i po jej asach serwisowych było 18:12 dla ekipy z Małopolski. Warszawianki nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry z tarnowiankami. Gospodynie dominowały w grze na siatce, punktowały w bloku, kontrataki zamieniały w punkty i po ataku Joanny Sikorskiej miały dziewięciopunktową przewagę (23:14). Ostatni punkt w tym secie asem serwisowym zdobyła Magdalena Szabó.

W drugim secie spotkania ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Marcyniuk i dzięki niej Wisła prowadziła 3:1. Do remisu doszło po tym, jak asem serwisowym popisała się Joanna Sikorska (4:4). Kolejne punkty na swoje konto zapisały przyjezdne, dobrze spisała się Żaneta Baran i tablica wyników wskazała rezultat 7:4. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Olena Nowgorodczenko, przewaga zespołu gości wzrosła do czterech punktów (9:5). Tarnowianki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków i po asie serwisowym Katarzyny Połeć przegrywały 6:11. Na boisku trwała dominacja Wisły, warszawianki były skuteczniejsze w obronie, punktowały w kontratakach i przy serii Oleny Nowgorodczenko było 16:9 dla zespołu z Warszawy. Gospodynie pomimo usilnych starań nie odrobiły start dzielących ich do warszawianek i przez dłuższy czas były w odwrocie. Przy stanie 19:24 tarnowianki zbliżyły się do Wisły na trzy punkty (22:25), ale na więcej nie było ich stać, seta punktowym zbiciem zakończyła Żaneta Baran i w meczu był remis 1:1

Od prowadzenia 5:1 rozpoczęły zmagania warszawianki w kolejnym secie tego meczu, seria błędów własnych zmusiła trenera Michała Betleję do wzięcia przerwy na żądanie. Po niej ciężar gry na siebie wzięła Joanna Sikorska, punktowała z szóstej strefy i był remis 6:6, warszawianki popełniły błędy własne i przy serii Klaudii Grzelak przegrywały 6:9. Gra obu drużyn falowała, obie zdobywały punkty seriami. Do remisu doszło po tym, jak w aut zaatakowała Paulina Głaz (10:10). Od tego momentu do stanu 12:12 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym przestój, który przytrafił się zespołowi gości, sprawił, że przegrywał on 12:15. Ponownie dała o sobie znać Magdalena Jurczyk, wprawdzie warszawianki zbliżyły się do swoich przeciwniczek na jeden punkt, po tym jak błąd w ataku popełniła Joanna Sikorska, ale na więcej nie było ich już stać przegrywały wówczas (16:17). Tarnowianki punktowały w bloku, dobrze zagrała Paulina Bałdyga i ekipa z Małopolski prowadziła 23:18. Błąd w polu zagrywki Katarzyny Marcyniuk sprawił, że Azoty prowadziły 2:1 w meczu.

Tylko na początku ostatniego seta przyjezdne prowadziły w miarę wyrównaną grę, Wisła prowadziła 4:2 i można powiedzieć, że stanęła w miejscu. Przy serii Joanny Sikorskiej gospodynie odrobiły straty i prowadziły 9:4. Warszawianki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, myliły się w przyjęciu i nie miały siatkarskich argumentów, aby podjąć rywalizację. Kolejną serią zagrywek popisała się Magdalena Pytel i było 15:6 dla miejscowej ekipy. Stało się wówczas jasne, że trzy punkty pozostaną w Tarnowie, podopieczne trenera Michała Betlei były nie do zatrzymania w polu zagrywki. Kolejną serią popisała się Magdalena Jurczyk i było 24:10. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Joanna Sikorska.

MVP: Aleksandra Guzikiewicz-Kielar

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 3:1
(25:17, 22:25, 25:21, 25:11)

Azoty: Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Głaz, Podlasek i Mazurek (libero)
Wisła: Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowogrodczenko, Gawęcka, Markiewicz (libero) oraz Baran, Jaroszewicz i Banasiak