Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa punkty tarnowianek na koniec sezonu

I liga K: Dwa punkty tarnowianek na koniec sezonu

Grupa Azoty Tarnów wygrała po nierównym meczu z Karpatami Krosno 3:2 w rozegranym awansem meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w sezonie 2019/2020. Drużyna z Małopolski zajęła 10. miejsce. Krośnianki przegrały wszystkie mecze w rundzie rewanżowej i zajęły 11. miejsce

Na początku meczu po atakach Manueli Jakóbiak Karpaty prowadziły 4:0. Do remisu doszło po ataku Magdaleny Szabó (4:4). Lepiej na boisku prezentowały się zawodniczki z Krosna, odrzuciły swoje rywalki od siatki, w roli głównej wystąpiła Jakóbiak. Jej koleżanki punktowały w bloku i dzięki temu prowadziły 10:7. Tarnowianki grały ospale, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, miały problemy z przyjęciem i w efekcie tego przegrywały 13:17. Wiodącą zawodniczką w drużynie gości była Manuela Jakóbiak, po jej kolejnym asie serwisowym było 19:14 dla przyjezdnych. W końcówce seta przy stanie 23:21 dla Karpat w polu zagrywki pojawiła się Karolina Szczygieł, krośnianki popełniły serię błędów własnych i przegrały tego seta 23:25.

W drugim secie przez dłuższy czas żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi, do stanu 8:8 gra toczyła się punkt za punkt. Przy serii Nikoli Abramajtys tarnowiannki prowadziły 12:8, po czym do głosu doszły zawodniczki Karpat. Serią trudnych zagrywek oraz popisała się Dominika Kozyra i tym razem to drużyna z Krosna miała jeden punkt przewagi (14:13). Gra obu drużyn falowała, raz jedna, a raz druga zdobywała prowadzenie po czym je traciła na rzecz rywalek. Najpierw tarnowianki po punktowym bloku prowadziły 17:15, następnie do głosu doszły przyjezdne ciężar gry na siebie wzięła Manuela Jakóbiak oraz Dominika Kozyra. Przy serii zagrywek tej drugiej siatkarki krośnianki rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść i doprowadziły do remisu w meczu.

Tarnowianki po punktowym bloku Jowity Jaroszewicz na Manueli Jakóbiak prowadziły 4:2. Ta przewaga uległa powiększeniu po punktowym kontrataku w wykonaniu Magdaleny Szabó, ekipa z Tarnowa prowadziła 9:6. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, obie ekipy popełniły wiele błędów własnych, gra ponownie falowała. Najpierw przy serii Jowity Jaroszewicz i atakach Marty Dudy tarnowianki prowadziły 16:12, następnie z dobrej strony pokazała się Aneta Szczygielska i dzięki niej krośnianki doprowadziły do remisu 16:16. Kolejne punkty w tym secie zdobyły zawodniczki z Małopolski i w końcówce prowadziły 23:18. Zadowolone takim obrotem sprawy straciły niemal całą przewagę, po asie Izabeli Filipek miały zaledwie jeden punkt przewagi (24:23). Seta atakiem ze skrzydła zakończyła Magdalena Szabó i bliżej wygranej były podopieczne Łukasza Marciniaka.

Tarnowinaki poszły za ciosem i po bloku Julity Molendy na Manueli Jakóbiak prowadziły 7:5, do remisu doprowadziła Maja Pelczarska. Zawodniczka ta popisała się serią zagrywek, gospodynie miały problemy z przyjęciem jej zagrywek i tablica wyników wskazała rezultat remisowy 10:10. Przy serii Nikoli Abramjtys drużyna z Tarnowa prowadziła 15:10, przyjezdne nie poddawały się postawiły szczelny blok przez który nie mogły przebić się ich rywalki i po tym jak została zablokowana Julita Molenda traciły zaledwie jeden punkt do swoich rywalek (16:17). Krośnianki poszły za ciosem ustrzegły się błędów własnych, czego nie można powiedzieć o drużynie z Tarnowa, ciężar gry na siebie wzięła Aneta Szczygielska i zawodniczka ta zakończyła rywalizację w tym secie. Tym samym do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W nim po ataku Marty Dudy Jedynka prowadziła 3:1, ciężar gry na siebie wzięła Julita Molenda po jej atakach na zmianie stron boisk gospodynie prowaddziły 8:4. Krośnianki nie podjęły już walki. Kolejny raz z dobrej strony pokazała się Nikola Abramajtys, przy jej serii zagrywek było 13:7, seta oraz mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Magdalena Szabó.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass 3:2
(25:23, 20:25, 25:23, 23:25, 15:8)