Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty dla Radomki Radom w meczu z Energetykiem Poznań

I liga K: Trzy punkty dla Radomki Radom w meczu z Energetykiem Poznań

fot. radomka.com.pl

Czternaste zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odniósł zespół E.Leclerc Radomka. Tym razem siatkarki z Radomia w czterech setach pokonały team Enea Energetyk Poznań. Podbudowany wygraną nad Chemikiem Police zespół Jacka Skroka zajmuje obecnie trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Pojedynek z Energetykiem drużyna z Radomia rozpoczęła imponująco. Po atakach Renaty Białej i Majki Szczepańskiej prowadziła w secie otwarcia 16:12. Przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę. Radomianki pewnie wygrały pierwszą odsłonę, ale decydujące znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia miał przebieg trzeciej.

Rywalki podbudowane zwycięstwem w drugim secie wypracowały sobie pewne – wydawałoby się – prowadzenie. Tymczasem w końcówce ambitnie grające podopieczne Jacka Skroka odrobiły stratę. Ogromną w tym zasługę miała Oriana Miechowicz. Zawodniczka popisała się serią zagrywek, z którymi przeciwniczki absolutnie nie mogły sobie poradzić.Wielkie emocje towarzyszyły czwartej partii, w której E.Leclerc Radomka ponownie wykazała więcej „zimnej krwi” w decydującym momencie widowiska. Radomianki nie kryły zadowolenia z wyniku. Rywalki przeciwnie.

Oriana Miechowicz bardzo nam pomogła w trzecim secie i wygraliśmy końcówkę tamtej partii. Generalnie jednak zagrywka w naszym wykonaniu w tym spotkaniu była zdecydowanie słabsza. W sytuacji, kiedy mamy lepsze przyjęcie i atak, mordujemy się i gra była bardzo szarpana i ciągle niepewna – przyznał natomiast po meczu Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki. 

E.Leclerc Radomka Radom – Enea Energetyk Poznań 3:1
(25:16, 21:25, 26:24, 25:23)

Składy zespołów:

E.Leclerc Radomka: Pelczarska, Szczepańska, Biała, Kubacka, Borawska, Samul (libero) oraz Bator (libero), Czajka, Miechowicz, Molenda i Śmieszek

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved