Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty dla Radomki Radom w meczu z Energetykiem Poznań

I liga K: Trzy punkty dla Radomki Radom w meczu z Energetykiem Poznań

Czternaste zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odniósł zespół E.Leclerc Radomka. Tym razem siatkarki z Radomia w czterech setach pokonały team Enea Energetyk Poznań. Podbudowany wygraną nad Chemikiem Police zespół Jacka Skroka zajmuje obecnie trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Pojedynek z Energetykiem drużyna z Radomia rozpoczęła imponująco. Po atakach Renaty Białej i Majki Szczepańskiej prowadziła w secie otwarcia 16:12. Przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę. Radomianki pewnie wygrały pierwszą odsłonę, ale decydujące znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia miał przebieg trzeciej.

Rywalki podbudowane zwycięstwem w drugim secie wypracowały sobie pewne – wydawałoby się – prowadzenie. Tymczasem w końcówce ambitnie grające podopieczne Jacka Skroka odrobiły stratę. Ogromną w tym zasługę miała Oriana Miechowicz. Zawodniczka popisała się serią zagrywek, z którymi przeciwniczki absolutnie nie mogły sobie poradzić.

Wielkie emocje towarzyszyły czwartej partii, w której E.Leclerc Radomka ponownie wykazała więcej „zimnej krwi” w decydującym momencie widowiska. Radomianki nie kryły zadowolenia z wyniku. Rywalki przeciwnie.

Oriana Miechowicz bardzo nam pomogła w trzecim secie i wygraliśmy końcówkę tamtej partii. Generalnie jednak zagrywka w naszym wykonaniu w tym spotkaniu była zdecydowanie słabsza. W sytuacji, kiedy mamy lepsze przyjęcie i atak, mordujemy się i gra była bardzo szarpana i ciągle niepewna – przyznał natomiast po meczu Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki.

E.Leclerc Radomka Radom – Enea Energetyk Poznań 3:1
(25:16, 21:25, 26:24, 25:23)

E.Leclerc Radomka: Pelczarska, Szczepańska, Biała, Kubacka, Borawska, Samul (libero) oraz Bator (libero), Czajka, Miechowicz, Molenda i Śmieszek