Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty dla MKS-u Dąbrowa Górnicza

I liga K: Trzy punkty dla MKS-u Dąbrowa Górnicza

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza były faworytkami meczu z BlueSoft Mazovią Warszawa i wywiązały się z tej roli w 100%. Warszawianki były zespołem słabszym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w żadnym secie nie zdobyły nawet 20 punktów.  Podopieczne Adama Grabowskiego są aktualnie trzecią drużyną w tabeli.

Dąbrowianki mecz z Mazovią rozpoczęły źle. Ekipa z Warszawy po serii zagrywek Aleksandry Przepiórki i błędach własnych MKS-u prowadziła 6:1. Gospodynie szybko uporządkowały swoją grę, ciężar gry na siebie wzięła Paulina Stroiwąs, atakowała Dorota Ściurka i tablica wyników wskazała rezultat 7:6 dla dąbrowianek. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 12:12. Mazovia miała problemy z przyjęciem i po zagrywkach Agaty Michalewicz było 15:12 dla gospodyń. Dąbrowianki całkowicie dominowały na boisku, odrzuciły od siatki swoje rywalki, zdobyły punkty w kontratakach i po bloku Pauliny Stroiwąs miały sześciopunktową przewagę (19:13). Podopieczne trenera Roberta Kupisza nie miały zbyt wiele do powiedzenia, popełniły błędy własne i po minięciu Agaty Michalewicz przegrały 17:25.

Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie przyjezdne na początku prowadziły 4:1. Z dobrej strony pokazała się Gabriela Mazur. Riposta gospodyń była natychmiastowa, ponownie z dobrej strony pokazała się Paulina Stroiwąs, punkty w ataku zdobyła Sandra Szczygioł i było 9:7 dla MKS-u. Drużyna gości w dalszym ciągu miała problemy z przyjęciem, co przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Dąbrowianki punktowały w kontratakach oraz w bloku i po serii zagrywek Doroty Ściurki prowadziły 20:15. Ostatecznie to one wygrały tę część meczu po błędzie w polu zagrywki Gabrieli Mazur.

W trzecim secie spotkania do stanu 4:4 obie drużyny grały punkt za punkt. Następnie swoją przewagę udokumentowały dąbrowianki i to one prowadziły 8:4. Grę MKS-u napędziła Aleksandra Lipska, w polu zagrywki punktowała Agata Michalewicz i było 16:8 dla gospodyń. Pojedyncze akcje w wykonaniu Wiktorii Kowalskiej oraz Gabrieli Mazur na niewiele się zdały. Siatkarki z Zagłębia kontrolowały boiskowe wydarzenia i choć przydarzyły im się błędy własne, to nie miały one wpływu na końcowy rezultat. Punktowy blok Aleksandry Lipskiej na Olivii Kofie sprawił, że trzy punkty zostały w Dąbrowie Górniczej.

MKS Dąbrowa Górnicza – Bluesoft Mazovia Warszawa 3:0
(25:17, 25:19, 25:19)

MKS: Stroiwąs, Lipska, Michalewicz, Lis, Ściurka, Szczygioł, Colik (libero) oraz Czerwińska, Derochie, Wilczek, Bryda i Bodasińska (libero)
Mazovia: Mazur, Przepiórka, Kofie, Wyrwa, Szymańska Kowalska, Berkowska (libero) oraz Nowak i Karpińska