Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty dla Jokera w meczu z SMS-em Szczyrk

I liga K: Trzy punkty dla Jokera w meczu z SMS-em Szczyrk

Zespół Jokera Świecie wygrał mecz z SMS-em Szczyrk i dopisał do swojego dorobku kolejne punkty. Mecz lepiej rozpoczęły młode siatkarki ze Szczyrku, które wygrały pierwszego seta, później już do głosu doszły podopieczne trenera Wojtowicza i to im przypadł końcowy sukces.

Na początku meczu przy serii Weroniki Fojucik Joker prowadził 3:1, ale uczennice ze Szczyrku nie dawały za wygraną i po skutecznej akcji w bloku traciły jeden punkt do swoich rywalek (4:5). Na boisku trwała zacięta rywalizacja, świecianki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i w efekcie tego tablica wyników wskazała rezultat remisowy 7:7. Młode siatkarki ze Szczyrku przejęły inicjatywę i dzięki dobrej grze Pauliny Damaske i Sonii Stefanik prowadziły 11:9. Świecianki nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, miały problemy z przyjęciem. Zmobilizowane, młode siatkarki SMS-u toczyły wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem, punktowały bezpośrednio z zagrywki i przy serii Martyny Łazowskiej prowadziły 19:14. Roszady w składzie i przerwy na żądanie w ekipie Jokera na niewiele się zdały, przyjezdne nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa w premierowej odsłonie meczu i rozpoczęły zmagania od wygranego seta w stosunku 25:20.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęły grę w drugiej partii świecianki. Poirytowany postawą swoich podopiecznych trener Popik przywołał siatkarki do siebie. Po tej przerwie jego podopieczne czujnie zagrały w obronie, zniwelowały straty do jednego punktu i przegrywały 5:6. Jak się później okazało był to chwilowy zryw, a uczennice miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i przy stanie 6:11 o drugą przerwę poprosił ich szkoleniowiec. Przy serii punktów Pauliny Brzoski było 20:10, a set ten zakończył się wysokim zwycięstwem Jokera 25:14.

Świecianki na początku trzeciego seta remisowały 3:3, a chwilę później odskoczyły na dwa punkty (5:3). Na boisku trwała zacięta gra, miejscowe siatkarki powiększyły swoją przewagę najpierw do trzech punktów, a następnie do czterech (12:8) i o przerwę na żądanie poprosił trener Wiesław Popik. Jak się później okazało było to dobre posunięcie, bowiem przy serii Pauliny Damaske doszło do remisu 14:14. Obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 17:17. Następnie miejscową drużynę do walki poderwała Paulina Majkowska, świecianki postawiły też szczelny blok i miały trzy punkty przewagi (20:17). Był to moment zwrotny tego seta, zespół gości nie zdołał odrobić strat i przegrał go 23:25.

Joker poszedł za ciosem i w czwartym secie odskoczył na cztery punkty (5:1). Świecianki zamieniały kontrataki w punkty i powiększyły swoje prowadzenie do sześciu (7:1). Uczennice były tłem dla swoich rywalek i raz za razem rosła przewaga miejscowej ekipy. Ataki Majkowskiej, czy Brzoski były nie do zatrzymania przez młode siatkarki ze szkoły w Szczyrku. Słabe przyjęcie i błędy własne sprawiły, że przegrywały one 5:18. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza. Młode siatkarki zespołu gości w niczym nie przypominały walecznej drużyny z pierwszej i trzeciej partii spotkania, wysoko przegrały tego seta w stosunku 14:25 i tym samym trzy punkty pozostały Świeciu.

Joker Mekro Energoremont Świecie – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(20:25, 25:14, 25:23, 25:14)