Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty AZS Uni, tarnowianki nadal bez zwycięstwa

I liga K: Trzy punkty AZS Uni, tarnowianki nadal bez zwycięstwa

Trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki AZS Uni Opole, pokonały one Grupę Azoty Tarnów 3:1. Wygrana ta sprawiła, że znalazły się ona na piątym miejscu w ligowej tabeli. Tarnowianki razem z Budowlanymi Toruń nadal nie zaznały smaku zwycięstwa i zamykają ligową tabelę z jednym punktem.

Na początku jednym punktem prowadziły tarnowianki (6:5, 10:9), następnie przyjezdne wyrównały stan rywalizacji na 14:14. Przez dłuższy czas wynik premierowej odsłony meczu oscylował wokół remisu. Ciężar gry na siebie wzięła Dominika Sobiczewska, zdobyła punkt w ataku oraz popisała się asem serwisowym i było 20:18 dla zespołu gości. Punktowe zbicie Ilony Gierak sprawiło, że przyjezdne powiększyły przewagę do trzech punktów (22:19). Niezrażone takim obrotem sprawy gospodynie za sprawą Marty Dudy doprowadziły do remisu (22:22). Podopieczne trenera Vettoriego po ataku Dominiki Witowskiej były bliskie wygrania tego seta (24:22). Ostatnia drużyna tabeli jeszcze raz zerwała się do ataków, punktowała Julita Molenda, po błędzie Weroniki Wołodko tarnowianki miały w górze piłkę setową i nie wykorzystały jej. Zemściło się to na nich zespół gości wykorzystał swoją szansę i wygrał seta na przewagi w stosunku 29:27.

W drugiej partii żadnej z ekip nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi (2:2, 4:4). Przyjezdne odskoczyły swoim rywalkom na dwa punkty po ataku z piłki przechodzącej Magdaleny Janiuk (9:7). Podopieczne trenera Michała Betlei wyrównały stan rywalizacji na 13:13. Ciężar gry na siebie próbowała wziąć Magdalena Szabo, ale na niewiele się to zdało. Po asie serwisowym Dominiki Witowskiej o czas poprosił trener gospodyń (14:17). Nie przyniosło to żadnych efektów, odrzucone od siatki tarnowianki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. W polu zagrywki nadal nie do zatrzymania była Witowska, punktowała Sandra Szczygioł i tablica wyników wskazała prowadzenie opolanek 21:14. Przy serii Sandry Szczygioł zespół gości wygrał tego seta, ostatni punkt w bloku zdobyła blokiem Marta Ciesiulewicz i opolanki prowadziły w meczu 2:0.

W kolejnym secie tego meczu wynik oscylował wokół remisu (5:5). Gra falowała, obie drużyny zdobywały prowadzenie, po czym traciły je na rzecz rywalek. Przy prowadzeniu zespołu z Opola 13:11 o przerwę na żądanie poprosił trener zespołu z Małopolski. Do remisu doszło po skutecznych akcjach w bloku w wykonaniu Jowity Jaroszewicz (14:14). Po tym, jak błąd w ataku popełniła Sandra Szczygioł, a punkt w kontrze zdobyła Julita Molenda, tarnowianki miały dwupunktową zaliczkę (18:16). Poszły one za ciosem, w polu zagrywki dobrze spisała się Maja Grodzka, punkt atakiem ze skrzydła zdobyła Magdalena Szabo i o drugą przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec AZS Uni, jego podopieczne przegrywały bowiem 19:22. Zawodniczki z Tarnowa nie popełniły tyle błędów, jak miało to miejsce wcześniej, grę napędziła Marta Duda, która zakończyła zmagania w tym secie.

Gospodynie poszły za ciosem i po zbiciu Julity Molendy prowadziły 4:1. Opolanki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i brakowało im skuteczności. Do remisu doszło po ataku ze skrzydła Kingi Stronias (8:8). W natarciu nadal były gospodynie, które po autowym ataku Marty Ciesiulewicz prowadziły 16:13. Radość gospodyń nie trwała zbyt długo, najpierw Weronika Sobiczewska popisała się mocnymi zagrywkami, jej koleżanki punktowały w bloku i był remis 19:19. W tarnowskiej ekipie szwankowało przyjęcie, gra miejscowej ekipy była czytelna, gospodynie odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Przy serii Kingi Stronias było 24:21, seta oraz mecz atakiem ze skrzydła zamknęła Marta Ciesiulewicz.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – AZS Uni Opole 1:3
(27:29, 15:25, 25:23, 22:25)