Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Przedświąteczna 16. kolejka przed nami

I liga K: Przedświąteczna 16. kolejka przed nami

fot. Gwardia Wrocław

Zbliżający się weekend przyniesie w rozgrywkach I ligi kobiet zmagania 16. kolejki, jednak to nie będą ostatnie mecze na zapleczu LSK w tym roku. Część pierwszoligowych zespołów wybiegnie na boiska także 29 grudnia. Jak na razie pierwszoligowcy powalczą o punkty w spotkaniach, które w większości mają murowanego faworyta do wygranej. Czy jednak pozycja w tabeli i dotychczasowy dorobek punktowy mogą zapewnić wygraną?

Teoretycznie łatwe zadanie czeka liderki tabeli z Wieliczki, gdyż Solna zmierzy się z przedostatnią w tabeli Szóstką Mielec. Obie drużyny dzieli przepaść, zarówno punktowa, jak i w poczynaniach na boisku. Wydaje się, że grające we własnej hali mielczanki w tym spotkaniu stoją na straconej pozycji, ale jak pokazywała historia, siatkówka potrafi być nieprzewidywalna. W pierwszym spotkaniu obu ekip zespół z Wieliczki poradził sobie z rywalkami w trzech setach, Szóstce sezon nie sprzyja, ale zespół ten nie ma nic do stracenia, a brak presji ciążącej na drużynie wielokrotnie już okazał się kluczem do końcowego sukcesu. Solna musi jednak uważać, gdyż drugi Energetyk Poznań ma do niej tylko trzy punkty straty, a poznanianki w najbliższym spotkaniu również spotkają się z ekipą z drugiej części tabeli, choć plasującą się już bliżej środka – Mazovią Warszawa. Ekipa ze stolicy jest obecnie dziesiąta, ale musi uważać na czyhające z tyłu rywalki z Krosna i Torunia, dlatego ma o co walczyć w każdym kolejnym spotkaniu.Co prawda krośnianki nie będą mieć łatwego zadania w starciu z PWSZ, jednak już w pierwszym spotkaniu z tarnowską ekipą pokazały się z dobrej strony, przegrywając dopiero po tie-breaku. Siatkarki Karpat we własnej hali będą chciały z pewnością powtórzyć dobry mecz, a być może i odwrócić wynik na swoją korzyść. Tarnowska ekipa walczy o awans do pierwszej trójki, więc zapewne będzie chciała zgarnąć komplet punktów. Z kolei drużyna Budowlanych Toruń będzie chciała, również walcząc na własnym terenie, poprawić wrażenie po nieudanym w pierwszej rundzie starciu we Włocławku. Tym bardziej że WTS nie wygrał 12 ostatnich meczów, a w zwycięstwo z toruńskim zespołem było jedynym w tym sezonie. Włocławianki będą z kolei pamiętać o wygranej i powtórzyć wynik, choć to nie pomoże im oderwać się od dna ligowej tabeli.

Ciekawie prezentuje się sytuacja w okolicach pierwszych trzech miejsc w tabeli, a drużyny plasujące się na kolejnych miejscach mają małe straty punktowe i chrapkę na to, by wskoczyć na ligowe podium. Mają na to szanse wspomniane już tarnowianki, a także szósta Wisła Warszawa i czwarty MKS Dąbrowa Górnicza. Choć dwie pierwsze ekipy mają trzy punkty straty do trzeciego Jokera, ale dąbrowianki dzieli już od niego tylko punkt. Dlatego też zespół z Zagłębia podejdzie do starcia z SMS-em PZPS Szczyrk podwójnie zmobilizowany, z chęcią zgarnięcia kompletu punktów. Joker zmierzy się natomiast z gliwiczankami, które plasują się w środkowej części tabeli. Obie drużyny będą miały inne cele na to spotkanie – zespół ze Świecia, kolejne punkty i umocnienie się na swojej pozycji, natomiast AZS musi wrócić do dobrej gry i zwycięstw po ostatnich czterech kolejnych porażkach. Będzie mu o to trudno, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Opolu, gdzie miejscowe siatkarki zmierzą się z sąsiadującą w tabeli Wisłą Warszawa. Drużyna ze stolicy plasuje się wyżej, mając pięć punktów więcej, ale opolanki pokazały już, że potrafią grać z Wisłą, wygrywając w jej hali tie-breaka. Oba zespoły notują w ostatnich meczach wygrane, więc tym ciekawiej zapowiada się ich rywalizacja.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved