Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Poznanianki bez straty seta pokonały Radomkę Radom

I liga K: Poznanianki bez straty seta pokonały Radomkę Radom

fot. Bernard Guziałek

W I lidze kobiet rozpoczęła się faza play-off. Sprawczynie sensacji w Pucharze Polski – siatkarki Radomki Radom, w pierwszym meczu tej rundy musiały uznać wyższość Enei Energetyka Poznań. Podopieczne Jacka Skroka przed własną publicznością nie były w stanie wygrać ani jednego seta z zespołem z Poznania i początek rywalizacji należał do niżej notowanych po fazie zasadniczej poznanianek.

Od mocnego uderzenia spotkanie w Radomiu rozpoczęły poznanianki, zawdzięczając to w głównej mierze dobrym zagrywkom Klaudii Świstek (5:0). Gospodynie szybko się otrząsnęły, odrabiając cztery oczka z rzędu (4:5), a po dobrym bloku doprowadziły do remisu po 6. Szybko to radomianki prowadziły już 9:7, ale gra chwilę później się wyrównała (10:10). Dobrze w polu serwisowym radziła sobie Gabriela Ponikowska, dając swojej ekipie już trzy oczka zaliczki (13:10), jednak tym samym odwdzięczyła się Aleksandra Pasznik (12:13) i kiedy zafunkcjonował blok Energetyka, na tablicy wyników zagościł remis po 15. Zespół z Mazowsza nie mógł skończyć swojej akcji ani na lewej, ani na prawej stronie i błędy własne spowodowały, że tracił on do rywalek pięć punktów (15:20). Tej przewagi poznanianki nie oddały także w końcówce (24:20), kończąc premierową odsłonę atakiem Agnieszki Wołoszyn.



As serwisowy Klaudii Gajewskiej otworzył kolejną partię i to Energetyk Poznań szybko odskoczył na trzy punkty (4:1). Przyjezdne wcale nie zamierzały zwalniać tempa (10:5), a siatkarki Jacka Skroka nie były w stanie zmniejszyć swoich już dość wyraźnych strat. Beata Pawlicka dołożyła punkt blokiem, chwilę potem przyjezdne zatrzymały również Sonię Kubacką (15:8). Przy serwisach Oriany Miechowicz Radomka zmniejszyła dystans do rywalek (13:16), ale tylko na tyle pozwoliły gospodyniom siatkarki z Poznania. Błędy ekipy z Mazowsza pozbawiały ją szans na nawiązanie wyrównanej walki (18:23), a ponownie to udanie zagranie Agnieszki Wołoszyn zakończyło całą partię.

Tym razem początek seta stał pod znakiem wyrównanej gry (3:3) i długo żadna z ekip nie mogła przejąć inicjatywy na boisku (8:8). Poznanianki cały czas dobrze ustawiały się w obronie, co pozwalało im na wyprowadzanie skutecznych kontrataków (10:8), jednak chwilę potem na prowadzenie wyszły podopieczne Jacka Skroka (12:10). Czujność na siatce Katarzyny Śmieszek pozwoliła radomiankom powiększyć dystans (15:12), nie były w stanie go jednak utrzymać, po raz kolejny powróciły bowiem problemy z ofensywą miejscowych (16:16). Ponownie dobrze blokiem zagrały zawodniczki z Wielkopolski, co dało im minimalną przewagę, którą powiększył autowy atak rywalek. Tuż przed kluczową fazą tej partii na tablicy wyników pojawił się jeszcze jeden remis (19:19). Końcówka należała już do Energetyka, który popisał się udaną zagrywką, natomiast kontratak dał mu piłkę meczową (24:21). Renata Biała skończyła jeszcze akcję z lewego skrzydła, ale kiedy tym samym popisała się Wołoszyn, ze zwycięstwa cieszyły się poznanianki.

MKS E.Leclerc Radomka Radom – Enea Energetyk Poznań 0:3
(21:25, 20:25, 22:25)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Energetyka

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved