Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Mielcu

I liga K: Podział punktów w Mielcu

Siatkarki Szóstki Mielec wyszły z opresji w meczu z SMS-em PZPS Szczyrk Pierwsza partia należała co prawda do miejscowych, jednak to uczennice ze Szczyrku szybciej wrzuciły kolejny bieg, mając szansę na zgarnięcie pełnej puli punktów. Finalnie po ponad dwugodzinnej walce zwycięzcę musiał wyłonić tie-break, z wygranej mogły cieszyć się miejscowe.

Na pełnym dystansie setów siatkarki SMS-u PZPS rywalizowały w sobotnie popołudnie w I-ligowym starciu w Mielcu. W Mielcu rozegrano mecz długi, bo niemal 2-godzinny, zarazem zacięty, którego losy często ulegały zmianie. Przyjezdne z rąk wypuściły prowadzenie 16:13 w secie premierowym, by w końcówce przegrać do 22.

Pod znakiem dominacji siatkarek SMS-u PZPS przebiegły kolejne dwie partie. W nich skuteczność bloku i ataku podopiecznych Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka zrobiły swoje. Set czwarty to lepsza zagrywka mielczanek, które bezpośrednio w polu serwisowym zdobyły 3 „oczka”, choć jeszcze przy stanie 16:15 dla SMS-u sukces wyjazdowy wydawał się prawdopodobny.

Podobnie było w tie-breaku, zainicjowanym korzystnym dla UKS-u Szóstki wynikiem 5:3. Istotną rolę prócz serwisu odegrały również własne pomyłki uczennic w newralgicznych momentach. Z 28 punktami mecz zakończyła przyjmująca Paulina Damaske, 22 „oczka” dołożyła Karolina Drużkowska. SMS wykonał aż 15 skutecznych bloków, najwięcej – 5 zapisała Adrianna Rybak.

Obie drużyny w tym meczu falowały, pierwszego seta udało się wygrać, potem odskoczyły nam rywalki. W porównaniu do ostatniego meczu to poziom na pewno był niższy, ale cieszą nas punkty – powiedział po spotkaniu trener UKS-u Szóstki Krystian Pachliński.Ten mecz był bardzo stresujący, ale wytrzymałyśmy do końca. Cieszymy się, że mamy kolejne punkty. Trener mówił nam przed meczem, żebyśmy dały z siebie wszystko – mówiła po meczu Dominika Mikołajewska, która wybrana została najlepszą zawodniczką meczu. – W play-out będziemy się starały zrobić wszystko, żeby wygrać, tak by się utrzymać w lidze. Są to trzy mecze, więc myślę, że damy radę.

– Na pewno był to mecz walki z niestety mnóstwem niewymuszonych błędów. Trzeba pamiętać o tym, że mamy mało zwycięstw na koncie i każde może podbudowywać morale tego zespołu, które na pewno przed play-outami trzeba będzie podnieść, tak by każda z dziewczyn czuła się pewnie i żebyśmy wygrały te mecze – komentowała Agnieszka Wołoszyn, kapitan UKS-u Szóstki. – Te spotkania za trzy tygodnie będą dla nas najważniejsze. Najważniejsze jest zwycięstwo, jak się utrzymamy, to nikt nie będzie pamiętał, w jakim to będzie stylu.

UKS Szóstka Mielec – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(25:22, 20:25, 17:25, 25:20, 15:12)