Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Mielcu, Joker z kolejnym zwycięstwem

I liga K: Podział punktów w Mielcu, Joker z kolejnym zwycięstwem

Joker Świecie grę w rundzie zasadniczej zakończył zwycięstwem w Mielcu 3:2. Stal po trzech partiach prowadziła 2:1, nie zdołała wykorzystać swoich szans i musiała zadowolić się jednym punktem. Mielczanki pozostały na ósmym miejscu i muszą czekać na potencjalnego rywala w fazie play-off. Niewykluczone, że w ćwierćfinale znów zagrają z… Jokerem.

Na początku meczu zarysowała się przewaga zespołu z Mielca, który objął prowadzenie po dwóch atakach oraz dwóch asach serwisowych 4:0. Liderki tabeli szybko odpowiedziały swoim rywalkom, były skuteczniejsze w ataku i doprowadziły do remisu 9:9. W drużynie gospodyń mnożyły się błędy własne w efekcie czego o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Agnieszka Rabka, jej podopieczne przegrywały 8:9. Ekipa ze Świecia nie zawodziła, kontrataki zamieniała w punkty i prowadziła 11:9. Mielczanki nie poddawały się, po asie serwisowym tablica wyników wskazał rezultat remisowy – 14:14. Na boisku trwała wyrównana gra, jednak kilka chwil później siatkarki z Podkarpacia popełniły błędy w ataku i musiała interweniować Agnieszka Rabka, Stal przegrywała 16:19. To posunięcie nic nie zmieniło w grze mieleckich siatkarek, świecianki odrzuciły od siatki swoje rywalki, były skuteczniejsze w ataku i prowadziły 22:18. Końcówka tego seta należała do podopiecznych Marcina Wojtowicza, które wygrałą tą część w stosunku 25:20.

W drugim secie meczu na boisku trwała wyrównana gra, żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, a wynik oscylował wokół remisu (3:3, 7:7). Gospodynie punktowały w bloku, skuteczniej zagrały na siatce i miały trzypunktową zaliczkę (13:10). Przyjezdne ze Świecia, nie potrafiły zniwelować strat, tym razem to one miały problemy z przyjęciem, na boisku zarysowała się przewaga Stali, która po asie serwisowym zbudowała sobie czteropunktową przewagę (21:17), kolejne cztery punkty w tym secie na swoje konto zapisały świecianki i był remis 21:21. W końcówce więcej szczęścia miały miejscowe siatkarki, które popisały się asem serwisowym oraz punktowym atakiem i udanie zakończyły rywalizację w tej części gry.

Podrażnione porażką w drugiej odsłonie meczu przyjezdne prowadziły po kontratakach 6:2. Ich radość nie trwała zbyt długo, mielczanki doprowadziły do remisu po asie serwisowym – 9:9. Gra obu drużyn falowała, ekipa gości zbudowała sobie trzypunktową przewagę, tym razem to ona popisała się asem serwisowym -12:9. Obie drużyny seriami zdobywały punkty i seriami je traciły, wynik oscylował ponownie wokół remisu (14:14, 16:16). Do stanu 19:19 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym do głosu doszła drużyna Jokera i prowadziła 21:19. Mielczanki nie dawały za wygraną, odrobiły straty, drużyna ze Świecia popełniła błędy zarówno w ataku oraz w polu zagrywki i w efekcie tego przegrała tą część meczu 23:25.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji świecianki musiały wygrać seta numer trzy. Na początku ani Stali ani Jokerowi nie udało się zbudować przewagi. Szybciej do głosu doszły zawodniczki z Mielca, punktowały w bloku oraz ataku i przy stanie 10:8 dla zespołu Stali o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wojtowicz. Jego podopieczne zdołały doprowadzić do remisu 15:15 i poszły za ciosem, mielczanki stanęły w miejscu, straciły cztery punkty z rzędu i przegrywały 15:19. do końca seta trwała przewaga i dominacja Jokera. Przy stanie 23:16 zespołowi gości przytrafił się chwilowy przestój, ale nie miał on większego wpływu na zwycięstwo, przyjezdne wygrały 25:21 i pozostały w grze.

Podbudowane wygraną w czwartej partii meczu świecianki poszły za ciosem, postawiły szczelny blok przez który nie mogły przebić się ich rywalki i prowadziły 4:1. Mielczanki nie poddawały się, po dwóch punktowych atakach zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt, przegrywały 5:6. Na zmianie stron boisk Joker prowadził 8:5, był to moment zwrotny tego seta i meczu. Liderki tabeli dominowały w ataku, element ten w znaczny sposób przyczynił się do wygrania przez nie tego seta oraz meczu.

Stal Mielec – Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3
(20:25, 25:23, 25:23, 21:25, 8:15)