Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Krośnie

I liga K: Podział punktów w Krośnie

fot. krosnocity.pl

Akademiczki z Politechniki Opolskiej doznały drugiej porażki z rzędu w meczu, który mogły równie dobrze wygrać. Znów potwierdziło się to, co mówił ich szkoleniowiec Andrzej Stelmach, że w żeńskiej siatkówce niczego być pewnym nie można i wszystko może się zdarzyć. Tak było w środę z Jokerem i tak było w sobotę w Krośnie. Opolanki mogły, a może nawet powinny zakończyć mecz w trzech partiach, ale musiały grać pięć i tego najważniejszego przegrały.

Opolanki zaczęły dobrze i przy zagrywkach Karoliny Michalkiewicz wygrywały w pierwszym secie 7:4. Dobra praca w obronie i skuteczne kontry Michalkiewicz dały wynik 16:9 i opolanki kontrolowały już wydarzenia. Kiedy w drugiej partii za sprawą dobrej pracy blokiem, pewnych ataków i serwisów odskoczyły na 13:9, wydawało się, że są w dobrym rytmie. Niestety straciły cztery punkty z rzędu, za chwilę kolejne dwa i to Karpaty wygrywały 17:15. Kolejne błędy, zmiany bez efektu i było 1:1 w meczu.

Mocno przyjezdne zaczęły trzecią partię. Tym razem zmiany w składzie w połączeniu z wysoką skutecznością dały prowadzenie 16:9, potem utrzymywały się trzy punkty różnicy i tak do stanu 19:16. Kolejne cztery akcje zakończyły się autami przyjezdnych i blokami miejscowych, które wygrywały 21:19. AZS się „zebrał” i doprowadził do remisu, a z kontry zdobył decydujący punkt, choć wcześniej ewidentny błąd Olgi Leżenkiny umknął sędziom. Z opresji udało się wyjść także w kolejnej partii. Zespół AZS-u odrobił pięć punktów starty (6:11), a po asie Magdaleny Pytel prowadził 18:17. Błąd przyjęcia odwrócił sytuację, miejscowe zyskały inicjatywę i po podbiciu ataku skończyły piłkę setową. Jak w kalejdoskopie było też w tie-breaku. Anna Myjak zbiła na 7:5, Marta Duda na 9:7. Seria rywalek dała im jednak prowadzenie 14:11 i za chwilę cieszyły się z wygranej.Karpaty Krosno – AZS Politechniki Opolskiej 3:2
(19:25, 25:20, 23:25, 25:23, 15:12)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

 

 

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved