Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Planowe zwycięstwo Solnej Wieliczka

I liga K: Planowe zwycięstwo Solnej Wieliczka

Wieliczanki w ostatnim meczu tego roku rozgrywanym w roli gospodarza pewnie pokonały torunianki w stosunku 3:0. Przez całe spotkanie kontrolowały jego przebieg, a sety wygrane do 15, 19 i 12 są tego najlepszym przykładem. Dodatkowo w drugiej partii kontuzji nabawiła się kapitan przyjezdnych – Daria Dąbrowska, co jeszcze bardziej podcięło skrzydła zawodniczkom Budowlanych. Tym samym siatkarki Damiana Zemły nie poprawiły swojego dorobku punktowego i pozostają czerwoną latarnią I ligi siatkarek.

Na początku spotkania dwupunktowe prowadzenia osiągała raz jedna, a raz druga drużyna. I tak, po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Karolinę Ogórek było 3:5, ale chwile później kontrę na prawym skrzydle skończyła Ewa Bimkiewicz i zrobiło się 7:5. Wieliczanki ,,odjechały” swoim rywalkom, kiedy dwukrotnie zatrzymały Gabrielę Borawską (12:8). Dodatkowo Katarzyna Jędrzejewska nie wstrzymywała ręki na lewym skrzydle, a Katarina Osadchuk dołożyła asa serwisowego i na tablicy wyników zrobiło się 15:9. Torunianki miały spore problemy, żeby dobić się do parkietu, czym wyraźnie ustępowały swoim rywalkom. W efekcie czego po kolejnych trafieniach Jędrzejewskiej przegrywały już dziewięcioma ,,oczkami” i stało się jasne, że w tej partii nic się już nie zmieni. W końcówce seta kolejno błędy popełniły Daria Dąbrowska, Weronika Gierszewska i Karolina Ogórek, co dodatkowo pogrążało przyjezdne. Ostatecznie zdołały uzbierać 15 punktów i po trafieniu Karoliny Piśli nastąpił koniec pierwszej części meczu.

Po asie serwisowym Iwony Zuzel zawodniczki Damiana Zemło prowadziły 4:1. Nie cieszyły się z niego długo, gdyż trzy kolejne akcje wygrały gospodynie i po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Agnieszkę Cur doprowadziły do remisu. Autowe uderzenie Ewy Bimkiewicz oraz wykorzystana kontra na lewej flance przez Darię Dąbrowską pozwoliły ekipie Budowlanych powrócić do trzech punktów przewagi. Na ich nieszczęście najpierw kontuzji nabawiła się Dąbrowska, a chwilę później ekipa 7R Solnej doprowadziła do wyrównania. Od tego momentu przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu i dopiero sprytna kiwka Aleksandry Pasznik w końcową linię boiska sytuację tą zmieniła. Popularne Tygrysice świetnie grały blokiem i to głównie temu elementowi uciekły swoim przeciwniczką. Wprawdzie po autowym uderzeniu Katarzyny Jędrzejewskiej było 21:19, ale ,,czapy” na Weronice Gierszewskiej i Zuzannie Pieczce zakończyły drugiego seta wynikiem 25:19.

Z wysokiego C rozpoczęły trzecią część spotkania wieliczanki, które przy zagrywce Katarzyny Jędrzejewskiej zdobyły pierwsze sześć punktów. Połowę z nich dostały za darmo, gdyż torunianki popełniały mnóstwo błędów. Po błędzie podwójnego odbicia Aleksandry Pasznik przyjezdne zmniejszyły straty na dwa ,,oczka”, a po trafieniu w siatkę przez Karolinę Piślę zrobiło się po 8. Stan taki utrzymywał się krótko, ponieważ prawdziwy popis siatkarek Ryszarda Litwina nastąpił przy serwisie Julii Skowron. Jej dwie punktowe zagrywki połączone z trzema skończonymi kontrami przez Agnieszkę Cur sprawiły, że siatkarki 7R Solnej w jednym ustawieniu zdobyły dziesięć punktów (19:9). Świetne zawody rozgrywała Cur, która nie miała żadnych problemów z wygrywaniem swoich akcji na siatce. To właśnie jej trafienia dały aż trzynaście piłek meczowych miejscowym. Zepsuta zagrywka Zuzanny Pieczki zakończyła tego seta wygranego bardzo pewnie przez wieliczanki 25:12.

7R Solna Wieliczka – Budowlani Toruń 3:0
(25:15, 25:19, 25:12)

Solna: Bimkiewicz (5), Piśla (9), Cur (8), Pasznik (4), Jędrzejewska (7), Osadchuk (4), Colik (libero) oraz Gajer, Skowron (2), Lewińska (libero), Trocińska (4), Cembrzyńska (2) i Kosidło
Budowlani: Berlińska (3), Zuzel (3), Gierszewska (9), Borawska (1), Dąbrowska (4), Ogórek (3), Klisiak (libero) oraz Pieczka (1) i Szymczak (2)