Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwszy stracony punkt Wisły Warszawa

I liga K: Pierwszy stracony punkt Wisły Warszawa

Za nami ostatnia tegoroczna kolejka w rozgrywkach I ligi kobiet. Stała ona pod znakiem ciekawego pojedynku Jokera Świecie z Wisłą Warszawa, który nie rozczarował i zakończył się zwycięstwem przyjezdnych po tie-breaku. To oznacza, że warszawianki zamknęły 2016 rok z kompletem triumfów, ale straciły pierwsze oczko na rzecz świecianek. W tej kolejce pauzował WTS Solna Wieliczka.

Joker Mekro Energoremont Świecie był ostatnim zespołem, który mógł w 2016 roku zatrzymać rozpędzoną Wisłę Warszawa. Podopieczne Mirosława Zawieracza były zdeterminowane, aby z przytupem zejść z parkietu i z kompletem zwycięstw, a także punktów usiąść do wigilijnych stołów. Plan został zrealizowany połowicznie, ponieważ warszawianki wywiozły z trudnego terenu triumf, ale jednocześnie pierwszy raz w tym sezonie straciły w jednym meczu dwa sety. To gospodynie lepiej rozpoczęły to spotkanie – od zwycięstwa w premierowej odsłonie 25:19. W dwóch następnych partiach minimalnie lepsze okazały się siatkarki ze stolicy, które były na dobrej drodze, aby znowu zainkasować komplet punktów. Świecianki sprawiły jednak sobie oraz swoim kibicom miły prezent pod choinkę, ponieważ wygrały czwartego seta w takim samym stosunku jak pierwszego i doprowadziły do tie-breaka. Wiślanki dobrze odnalazły się w nowej roli, wszak dla nich był to pierwszy tie-break w tym sezonie, wygrywając 15:12, odniosły dwunaste ligowe zwycięstwo, kończąc ten rok z dużą przewagą nad resztą stawki.

Punkt zdobyty przez Jokera przeciwko faworyzowanej Wiśle nie pozwolił jednak utrzymać się na drugiej lokacie, ponieważ swój mecz wygrała Proxima Kraków. Beniaminek pierwszej ligi nie dał zbyt większych szans AZS-owi Politechnice Śląskiej Gliwice. Zawodniczki z grodu Kraka zapewniły sobie zwycięstwo bez straty seta i dzięki temu awansowały na drugą lokatę, co dla Alessandro Chiappiniego i jego ekipy na pewno jest sporym osiągnięciem. Gliwiczanki nie mają ostatnio dobrej passy, ale ten rok skończą w środku tabeli, co także nie jest złym rezultatem.

Pojedynek Karpat Krosno z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki miał zadecydować o tym, kto tegoroczne święta spędzi w bardziej miłych nastrojach. Spotkały się bowiem ze sobą dwa ostatnie zespoły w ligowej tabeli, które przed bezpośrednią konfrontacją miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Kapitalnie to spotkanie rozpoczęły gospodynie, które wygrały pierwsze dwa sety do 15 oraz do 16. Rywalki przebudziły się jednak w dalszej fazie rywalizacji, doprowadzając do tie-breaka. W nim lepiej zagrały krośnianki, które uniknęły tym samym ostatniej pozycji przed nowym rokiem i powiększyły przewagę w tabeli nad NOSiR-em do trzech oczek.

Kolejny tie-break został rozegrany w Węgrowie, gdzie miejscowe Nike Węgrów podejmowało AZS Politechnikę Opolską. Faworytkami tego meczu były miejscowe, które w poprzedniej serii gier potrafiły pokonać na wyjeździe 3:1 zespół z Gliwic, a ponadto węgrowianki wyprzedzały w tabeli podopieczne Andrzeja Stelmacha o trzy punkty. Te w ostatniej kolejce pauzowały i najwyraźniej ta przerwa wyszła im na dobre. Co prawda po trzech setach wynik brzmiał 2:1 dla gospodyń, lecz opolanki nie dały za wygraną. Najpierw zdeklasowały swoje rywalki w czwartym secie, triumfując do 14, a w decydującej odsłonie stoczyły zacięty bój, w którym rzutem na taśmę zapewniły sobie zwycięstwo. Taki końcowy rezultat sprawia, że przed wznowieniem rozgrywek w 2017 roku sytuacja w środku tabeli jest bardzo ciasna.

Ostatni mecz w tej kolejce odbył się w poniedziałek 19 grudnia. MKS Kalisz mierzył się z SMS-em PZPS Szczyrk i musiał uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając wyraźnie 0:3. Dla kaliskiego zespołu to druga w odstępie kilku dni domowa porażka bez wygranego seta. SMS kontrolował przebieg wydarzeń i odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie, awansując na czwarte miejsce w tabeli. Z kolei kaliszanki pozostają na siódmej lokacie z pięcioma triumfami, a ich strata do czołowych lokat wynosi już sześć punktów.