Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwszy mecz ćwierćfinałowy dla wieliczanek

I liga K: Pierwszy mecz ćwierćfinałowy dla wieliczanek

Niedzielne spotkanie w Wieliczce było pierwszym meczem ćwierćfinałowym pomiędzy Solną a Jokerem Świecie. Po pierwszym wysoko wygranym secie gospodynie triumfowały również w dwóch kolejnych partiach i zrobiły pierwszy krok w kierunku półfinału. Kolejne spotkanie między tymi zespołami już w poniedziałkowy wieczór.

Wieliczanki doskonale rozpoczęły to spotkanie, po atakach Magdaleny Grabki i bloku Judyty Gawlak prowadziły już 4:1. Po bloku Sylwii Pelc było już 8:4, a po chwili kontuzji doznała zawodniczka gości, Patrycja Wyrwa. Od stanu 11:8 dla gospodyń świecianki całkowicie stanęły w miejscu. Nie potrafiły zatrzymać Patrycji Ząbek. Świetnie w bloku spisywała się Gawlak i po chwili podopieczne trenera Ryszarda Litwina prowadziły już 18:9. W końcówce wieliczanki nie dały sobie odebrać tak wysokiej przewagi i pewnie wygrały 25:14, a seta zakończył punktowy atak Agaty Skiby.

Początek drugiej partii również należał do gospodyń, które jako pierwsze wyszły na prowadzenie 8:5. Wieliczanki utrzymywały kilkupunktową przewagę, po dobrych akcjach w bloku Julii Monnakmae prowadziły 11:8, ale świecianki nie poddawały się. Po autowym zbiciu Patrycji Ząbek był już remis 13:13, a po chwili Klaudia Grzelak wyprowadziła zespół Jokera na prowadzenie. Tylko na chwilę, bowiem na środku siatki dała znać o sobie Sylwia Pelc i gospodynie odzyskały przewagę (19:17). W końcówce świecianki nie dały rady dogonić rywalek i po złym ataku Karoliny Florczak przegrały tę partię do 23.

Na początku seta Joker prowadził 3:1, ale Solna szybko odrobiła tę stratę. Po ataku Karoliny Bednarek przyjezdne prowadziły jeszcze 6:5, ale potem seria punktów wieliczanek wyprowadziła je na prowadzenie 12:8. Po dwóch skutecznych atakach Sylwii Pelc było już 17:12 dla gospodyń i wydawało się, że pewnie zmierzają one po wysoką wygraną. Joker jednak zerwał się jeszcze do walki, asową zagrywką popisała się Karolina Florczak, po chwili w aut zaatakowała Skiba i przewaga gospodyń zmalała do dwóch punktów (22:20). W końcówce Solna miała piłkę setową po ataku Patrycji Ząbek przy stanie 24:21. Joker po atakach Klaudii Grzelak i Pauliny Majkowskiej obronił dwa meczbole, po chwili jednak Julia Skowron zaatakowała w aut i pierwsza wygrana Solnej Wieliczka stałą się faktem.

7R Solna Wieliczka – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0
(25:14, 25;22, 25:23)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Solnej