Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsza wygrana torunianek w tym sezonie

I liga K: Pierwsza wygrana torunianek w tym sezonie

W I lidze kobiet doszło do pojedynku dwóch zespołów, które przeżywają ogromne problemy natury finansowo-organizacyjnej. W Toruniu Budowlani pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2, notując tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo na swoim koncie. Po rezygnacji trenerów Marciniaka i Mariaskina drużynę KSZO w tym meczu poprowadził Piotr Brodawka, ale ma być to rozwiązanie tymczasowe.

Zespół KSZO przyjechał do Torunia bez trenerów Łukasza Marciniaka i Mikołaja Mariaskina, którzy zrezygnowali w pracy w tym klubie po ostatnim meczu z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. Drużynę w meczu z Budowlanymi poprowadził Piotr Brodawka, który wcześniej był m.in. przyjmującym Farta Kielce, a także drugim trenerem KPS Kielce. – Piotr Brodawka wspólnie z Rafałem Dytkowskim prowadzi trzecioligowy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a obecnie pięć siatkarek z tej drużyny gra w naszym składzie. Decyzja o obsadzie trenera, póki co dotyczy tylko meczu w Toruniu. Na początku przeszłego tygodnia podamy nazwisko trenera, który poprowadzi zespół do końca rundy – przyznał dyrektor KSZO Ostrowiec S. A Dawid Ogórek.

Mecz rozpoczął się lepiej dla zespołu gości, który wygrał pierwszego seta. W drugiej i trzeciej partii KSZO również prowadziło, ale każdorazowo torunianki potrafiły pokusić się o zryw i odrobienie strat, a następnie przechylenie szali na swoją korzyść. Pościgu w wykonaniu Budowlanych nie zabrakło także w czwartym secie, jednak tym razem wcześniejsza różnica była zbyt duża i drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego doprowadziła do stanu 2:2.

W tie-breaku torunianki od początku miały przewagę, która była wprawdzie niewielka, ale ostatecznie okazała się bezpieczna. Piąty set zakończył się więc ich wygraną 15:12. Po ostatniej piłce siatkarki Budowlanych długo fetowały pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. – Cieszymy się ogromnie – powiedziała po meczu Daria Dąbrowska, kapitan drużyny z Torunia. – Obiecywałam, że będą wygrane tie-breaki i pierwszy już jest. Mecz był pełen bardzo nerwowej gry i błędów. Brakowało u nas dobrego przyjęcia, ale mimo to wyciągnęłyśmy tę wygraną. To jest najważniejsze, bo odniesione zwycięstwo buduje drużynę. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

– Byłyśmy nastawione bojowo i bardzo chciałyśmy wygrać za trzy punkty – dodała Weronika Gierszewska.Są dwa, ale pokazałyśmy, że jesteśmy waleczną drużyną i uważam, że czeka na nas jeszcze niejedno zwycięstwo. W trudnych momentach, gdy przegrywałyśmy, pokazałyśmy, że jesteśmy zgranym zespołem, który potrafi odrobić stratę i wygrać seta, a także cały mecz – powiedziała atakująca Budowlanych.

W ubiegłym roku torunianki również bardzo długo czekały na zwycięstwo – ta sztuka udała im się dopiero w dziesiątej kolejce. W bieżącym sezonie wygrały pierwszy raz o jedną kolejkę wcześniej. – Przed tym meczem nastawialiśmy się na wygraną i ta wygrana jest, choć za dwa punkty – powiedział trener Budowlanych Damian Zemło.Cieszymy się, że jest u nas przełamanie. Patrzę na to zwycięstwo z psychologicznego punktu widzenia. Pod tym względem jest ono bardzo ważne. Mamy dość młody zespół, ale to nie jest dla nas tłumaczenie. Trenowaliśmy końcówki setów i cieszę się, że potrafimy nie tylko je wygrywać, ale także odrabiać wcześniejsze straty, bo to jest bardzo istotne – dodał.

Budowlani Toruń – KSZO Ostrowiec Św. 3:2
(19:25, 27:25, 27:25, 19:25, 15:12)