Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo wieliczanek

I liga K: Pewne zwycięstwo wieliczanek

fot. wtssolna.pl

Siatkarki Szóstki Mielec tylko w trzecim secie nawiązały walkę z zawodniczkami 7R Solnej Wieliczka. W dwóch pierwszych partiach były tylko tłem dla lepiej dysponowanych rywalek, które wygrały za trzy punkty trzeci mecz w sezonie, dzięki czemu awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły to spotkanie wieliczanki, które po ataku po skosie Patrycji Ząbek objęły prowadzenie 3:0. Przewaga ta jeszcze wzrosła, kiedy piłkę w kontrataku na lewym skrzydle wykorzystała Angelika Wystel. Wprawdzie za sprawą Natalii Murdzy przyjezdne odrobiły część strat i zbliżyły się do swoich rywalek, jednak nie cieszyły się z takiego stanu rzeczy długo. As serwisowy Wystel, atak z szóstej strefy tej zawodniczki oraz wykorzystana piłka na środku przez Karolinę Sowisz dały miejscowym prowadzenie 13:7. Mielczanki miały problemy z kończeniem swoich ataków, a pojedyncze dobre akcje w ich wykonaniu to było zbyt mało na dobrze dysponowane gospodynie, które szczególnie skutecznie prezentowały się w grze blokiem i wyblokiem. Po „czapie” w wykonaniu Sowisz-Ząbek na Aleksandrze Mich trener Roman Murdza poprosił o czas, jednak strata jego zespołu wzrosła do ośmiu „oczek” i nic nie zapowiadało, że siatkarki z Mielca są w stanie powalczyć jeszcze w tym secie. Ostatecznie zawodniczkom Szóstki udało się zdobyć tylko 15 punktów w premierowej odsłonie meczu i chcąc nawiązać walkę ze swoimi rywalkami, musiały wiele poprawić w swojej grze.Drugi set początkowo miał bardzo wyrównany przebieg. Rozgrywane akcje były coraz dłuższe, a zdobywanie punktów przychodziło z wielkim trudem obu drużynom. Dopiero blok Karoliny Sowisz na Agnieszce Cur i punktowa zagrywka Angeliki Wystel dałY trzypunktowe prowadzenie wieliczankom. Przewagi tej jednak nie potrafiły utrzymać i po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Cur oraz autowym ataku Patrycji Ząbek na tablicy wyników było już tylko 14:13. Kiedy Aleksandra Mich w kolejnej akcji obiła ręce blokujących, a Cur ponownie była skuteczna na środku siatki, przyjezdne po raz pierwszy w tym spotkaniu objęły prowadzenie. Nie cieszyły się z niego długo, gdyż ponownie zza linii 9 metra zapunktowała Wystel (18:16). Po raz kolejny błędy własne siatkarek Szóstki spowodowały, że nie były w stanie nawiązać walki ze swoimi rywalkami. W drużynie Solnej bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, z którą przyjezdne miały spore problemy. To głównie za sprawą tego elementu zawodniczki Ryszarda Litwina odskoczyły od swoich przeciwniczek i nie oddały do końca prowadzenia.

Dwie punktowe zagrywki Agnieszki Cur oraz błąd podwójnego odbicia Buczek sprawiły, że to mielczanki lepiej rozpoczęły trzecią partię. Wydawało się, że trener Roman Murdza w końcu znalazł skład, który był w stanie nawiązać walkę z siatkarkami Solnej. Przewaga jego zespołu utrzymywała się do stanu 11:8, jednak trzy kolejne „oczka” padły łupem gospodyń. Szczególnie efektowny był pojedynczy blok Patrycji Ząbek dający remis jej drużynie. Po skończonym ataku na lewej flance przez Magdalenę Grabkę miejscowe objęły prowadzenie 13:12. Po raz kolejny w drużynie trenera Litwina dobrze funkcjonował blok oraz zagrywka. Kiedy na lewym skrzydle zablokowana została Dominika Mikołajewska, a w kolejnej akcji zawodniczka ta nie zahaczyła o ręce blokujących, sytuacja mielczanek stała się bardzo trudna (21:19). Za sprawą udanego ataku Inez Pfeifer przyjezdne doprowadziły jeszcze do remisu, ale dwie ostatnie piłki wygrały miejscowe i to one mogły się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

7R Solna Wieliczka – Szóstka Mielec 3:0
(25:15, 25:18, 25:23)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved