Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo siatkarek z Poznania

I liga K: Pewne zwycięstwo siatkarek z Poznania

Bez punktów i choćby jednego wygranego seta wróciły z Poznania siatkarki KŚ AZS PS Gliwice. Podopieczne Wojciecha Czapli musiały uznać wyższość beniaminka I ligi – ENEA Energetyk Poznań. Emocje przyniósł jedynie drugi set, wygrany przez drużynę z Poznania 27:25.

W Poznaniu żeńskiej siatkówki na poziomie I-ligowym nie było przez ostatnie osiem lat. Nic więc dziwnego, że hala, w której rozgrywany był ten inauguracyjny mecz, zapełniła się do ostatniego miejsca, kibice liczyli bowiem, że będą świadkami zwycięstwa swojej drużyny. Akademiczki z Gliwic faworytami tego meczu nie były, ale nie tylko dlatego, że grały na wyjeździe. Już w pierwszej kolejce poznanianki pokazały, że mają dobrą drużynę, pokonując na terenie przeciwnika drużynę z Wieliczki. Jak się okazało, zwycięstwo to nie było przypadkowe.

Do połowy pierwszego i trzeciego seta gra była wyrównana, a oba zespoły walczyły punkt za punkt. Potem jednak siatkarki z Poznania wypracowywały sobie przewagę, której nie oddawały już przyjezdnym, pewnie wygrywając 25:18 i 25:20.

Najwięcej emocji i wyrównanej gry było w drugiej odsłonie. Charakter pokazały w niej gospodynie, które przegrywały już 13:16. Bohaterką tej partii i MVP całego spotkania została 20-letnia przyjmująca Barbara Cembrzyńska. Podopieczne Wojciecha Czapli walczyły w tym secie do samego końca, ulegając dopiero po grze na przewagi 25:27.

O zwycięstwie ekipy z Poznania zadecydowała przede wszystkim bardzo dobrze wykonywana zagrywka. Miejscowe w tym elemencie bezpośrednio zdobyły aż dziewięć punktów, przy zaledwie jednym gliwiczanek. W polu serwisowym brylowała Barbara Cembrzyńska, która została wybrana MVP meczu. Mocna zagrywka gospodyń sprawiła, że akademiczki z Gliwic miały problemy z przyjęciem, co przekładało się na rozegranie akcji własnych.

Energetyk Poznań – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0
(25:18, 27:25, 25:20)