Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne wejście w play-off obrończyń tytułu

I liga K: Pewne wejście w play-off obrończyń tytułu

fot. wisla-warszawa.pl

Siatkarki Wisły Warszawa nie miały problemu z pokonaniem zespołu Gliwic w pierwszym starciu ćwierćfinałowym tej pary. Jedynie w trzecim secie przyjezdne postawiły faworytkom równorzędne warunki, ale sprawiły niespodzianki. Ostatnia partia może jednak być zapowiedzią ciekawego meczu w niedzielę.

Już w pierwszym secie szybko na prowadzenie wysunęły się stołeczne siatkarki, które znacznie skuteczniej atakowały. Prym w tym elemencie wiodła oczywiście Mirjana Bergendorff, ale równie często piłka posyłana była na drugie skrzydło – do Marty Wellny, która dotychczas była raczej tą „defensywną” przyjmującą. Po drugiej stronie siatki problemy ze sforsowaniem bloku Wisły miała Barbara Sokolińska, którą zastąpiła Kamila Dyduła. Z biegiem czasu faworytki zaczęły dominować i prowadziły już nawet 21:13. Trener Dominik Stanisławczyk zgodnie z żelazną zasadą mówiącą o tym, że zwycięskiego składu się nie zmienia… przez całe spotkanie dał się wykazać jednej szóstce. Ta zapewniła mu zwycięstwo w premierowej odsłonie (25:17).Jeżeli pierwszy set można opisać mianem partii bez historii, to druga odsłona meczu również nie przyniosła wielu zmian. Trener Wojciech Czapla starał się coś zmienić, na parkiecie pojawiła się Anna Grzechnik, zmieniając Adriannę Kukulską. Wciąż jednak nieskuteczne były gliwiczanki, nękana w przyjęciu Anastazja Tracz nie mogła odnaleźć się w ataku i praktycznie wyłączone z gry były środkowe, jedynie Jekaterina Szapowal radziła sobie w zbiciach z wymagających piłek. Na Wisłę było to za mało i drugi set po zaledwie 22 minutach padł łupem warszawianek (25:15).

Ostatni set przyniósł najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w hali na Bemowie. Gliwiczanki grały odważniej, dwoiły się i troiły w obronie, dobre zawody rozegrała ich libero, Iga Piątek. Ostatecznie jednak gra blokiem i mobilizacja w końcówce zadecydowały o tym, że pomimo walki punkt za punkt to punkt zdobyty przez Katarzynę Mróz zakończył całe spotkanie (25:23).

Wisła Warszawa – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:17, 25:15, 25:23)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Wisły

Składy zespołów:
Wisła: Wellna (14), Jurczyk (5), Mróz (12), Nadziałek (4), Sobczak (8), Bergendorff (19), Saad (libero)
AZS Politechnika: Tracz (5), Kukulska (6), Brzóska (4), Szczygieł (2), Sokolińska (1), Szapowal (10), Piątek (libero) oraz Dyduła (7), Kęsik i Grzechnik (5)

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved